Închide meniul

Gigi Becali a renunţat definitiv la transferul lui Andrei Chindriş. "Nu ne mai jucăm. Să se ducă în Grecia sau Spania!"

Antena Sport Publicat: 31 mai 2020, 12:28 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:26

Comentarii
Gigi Becali a renunţat definitiv la transferul lui Andrei Chindriş. "Nu ne mai jucăm. Să se ducă în Grecia sau Spania!"

FCSB nu doreşte să îl mai transfere pe Andrei Chindriş

Internaţionalul de tineret era o ţintă pentru FCSB, dar roş-albaştrii se vor reprofila în încercarea de a-şi rezolva problemele din apărare. Chindriş nu va mai face cuplu în centrul defensivei cu Andrei Miron, fostul său coechipier.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali nu îşi mai doreşte să-l transfere pe Andrei Chindriş

Finanţatorul lui FCSB a declarat că nu va mai purta nicio discuţie cu Valeriu Iftime pentru fundaşul de 21 de ani.

"Eu când vreau un jucător mă dau peste cap și fac tot posibilul să îl aduc, dar cu Chindriș am încheiat treaba și nu ne mai jucăm. I-am dat lui Iftime până la 580.000 de euro și se mai putea alege și cu alți bani, dar gata. Nu a vrut înainte de Paște, la revedere. I-am spus că voi scădea la 400 de mii de euro, ce mai vreți?

Dar, oare nu așa spunea și de Moruțan, Miron sau de alții pe care i-am mai luat de la el, că are oferte de prin Ucraina, Rusia sau nu mai știu eu de unde? Și tot la mine au ajuns. Lăsați-l pe Chindriș să se ducă în Rusia, Spania, Germania, Grecia…că Becali știe ce face”, a spus Gigi Becali pentru Prosport.

Valencia şi Villarreal sunt echipele din La Liga care şi-au manifestat interesul pentru a-l transfera pe fundaşul cu o cotă de piaţă de 800.000 de euro. Totuşi, singura ofertă oficială primită de FC Botoşani pentru Chindriş este de la FCSB.

Reclamă
Reclamă

"Într-adevăr, este o ofertă, dată printr-un impresar, de la un club mare din Spania. Oferta este de 200 de mii împrumut pe un an, cu drept de cumpărare de un milion de euro. Şi mai este o chestiune, nu l-aş vinde acuma şi nu îl vând când vreau eu, ci când pleacă fotbalistul. Iar el nu este dispus să plece deocamdată de la Botoşani", a spus Valeriu Iftime în exclusivitate pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:12
Ce amenzi se dau la FC Barcelona pentru jucători în caz de întârziere în zilele de meci
9:51
Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe, clubul vizat
9:30
Iuliu Mureşan surprinde: “Important ar fi ca și FCSB-ul să intre în play-off!”
9:16
Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut”
9:03
Venus Williams, eliminată de Ajla Tomljanovic în primul tur la Austin
9:00
Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone
1 Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial 2 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 3 Marius Ştefănescu, aproape de revenirea în Liga 1 după ce a rămas fără echipă! Formaţia cu care negociază 4 Fost campion al României, replică sexistă la Iuliana Demetrescu: “Înapoi în bucătărie” 5 FotoAlegerea făcută de Sorana Cîrstea după despărţirea de Ion Ţiriac jr. 6 O nouă plângere la CNCD împotriva lui Gigi Becali pentru derapaje sexiste
Citește și