Miron a ajuns gratis la vicecampioana României, fapt care îi nemulţumeşte pe reprezentanții Oțelului. Aceştia ar fi trebuit să primească 40 la sută din suma de transfer.
Gigi Becali poate avea probleme din cauza transferului lui Andrei Miron
Oţelul este în faliment, dar lichidatorul judiciar al clubului a făcut scandal încă din luna februarie, când Andrei Miron a ajuns la FCSB. Mihai Bojincă este convins că a existat o sumă de transfer şi că Valeriu Iftime i-a fentat pe gălăţeni.
Conform Gazetei Sporturilor, FC Botoşani nu îl putea vinde pe Miron decât cu acordul gălăţenilor. Aceştia nu au fost consultaţi, aşa că acum îşi caută dreptatea în instanţă. În cazul în care transferul se va anula, Gigi Becali va primi o lovitură importantă. FCSB riscă să rămână descoperită în defensivă.
Andrei Miron a fost doar rezervă în derby-ul din Gruia, cu CFR Cluj. Dată fiind accidentarea suferită de Nedelcu, foarte probabil fundaşul venit de la Botoşani va fi titular în toate etapele rămase din acest sezon. 800.000 de euro este cota de piaţă a lui Miron.
- Fundaşul are o cotă de piaţă de 800.000 de euro
- FCSB riscă să rămână descoperită în apărare
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Reacţia lui Dan Petrescu după ce a intrat pe noul stadion din Ghencea: “Am fost şocat”
- Darius Olaru, despre meciurile FCSB-ului din Ghencea: “E cumva ciudat. Parcă mă simt mai mult acasă pe Arenă”
- Revenire importantă la FCSB, înainte de Supercupa României. Anunțul lui Mihai Stoica: “Poate juca”
- Gigi Becali a plătit o sumă importantă pentru a-l aduce la FCSB, iar acum e aproape să semneze în Liga a 3-a
- Adrian Mititelu „a tunat și fulgerat” după ce FCU Craiova a fost depunctată: “Abuz în serviciu! Fac plângere”