Închide meniul

Gigi Becali se implică în scandalul VAR! Patronul de la FCSB, dispus să bage mâna în buzunar pentru implementarea sistemului în Liga 1

Silviu Corneanu Publicat: 1 martie 2021, 6:21 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Comentarii
Gigi Becali se implică în scandalul VAR! Patronul de la FCSB, dispus să bage mâna în buzunar pentru implementarea sistemului în Liga 1

Gigi Becali este finanţatorul celor de la FCSB

Becali s-a săturat de ”circul” pe care-l fac cei de la FRF și LPF legat de sistemul VAR și este dispus să plătească el cea mai mare parte din bani pentru a se implementa sistemul în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Eu dau și 150.000 de euro pe an, nu 16.000, ca să implementăm VAR odată. Care e problema? Dau cât vor și o să le zic așa 'Hai să avem'. Dacă e VAR-ul, nu mai poate Hațegan să facă ce a făcut aici. 

Ca asta de azi nu face într-un meci european Hațegan. El nu și-a dat seama că e în afara careului și s-a gândit `Cum să dau 11 metri lui FCSB?`”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

Gigi Becali acuză arbitrii de ”șmecherii”

Chiar dacă FCSB s-a impus în meciul de la Botoșani, scor 2-0, Gigi Becali acuză arbitrii de ”șmecherii” și susține că echipa sa a avut două penalty-uri.

Cred că e dată o direcție împotriva FCSB. Nu zic că Hațegan încearcă șmecherii cu noi, dar am avut două penalty-uri azi. 

Reclamă
Reclamă

Dacă trei meciuri la rând avem penalty-uri și nu le dai, plus că ești tu sancționat cu 11 metri… Am văzut cum Șeroni bagă mingea în mână și nu a văzut arbitrul”, a mai spus Becali.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:20
LIVE TEXTRapid – Dinamo 2-0. Două goluri în 4 minute, “câinii” sunt în corzi!
21:20
Daniel Pancu anunţă un transfer pe bani grei la CFR: “O sumă mult mai mare ca Louis Munteanu”
21:06
Lecce – Inter 0-2! Echipa lui Cristi Chivu, 10 puncte în faţa lui AC Milan! Schimbările antrenorului român au făcut diferenţa
20:46
Eugen Neagoe: “Ăsta e fotbalul, am făcut două greșeli destul de mari”
20:41
CSM Bucureşti s-a calificat direct în sferturile Ligii Campionilor! Victorie categorică în meciul cu Ikast
20:12
VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu s-a întors cu veşti mari din Belgia! Va sta pe bancă la meciul cu Turcia
1 Rezultatul istoric al Juliei Sauter, făcut zob în România: “Cea mai mare umilință pentru sportul românesc” 2 Ilie Dumitrescu a anunţat cine este selecţionerul care stă pe banca României cu Turcia: “100%” 3 Revenire importantă în echipa lui Filipe Coelho, înainte de Unirea Slobozia – Universitatea Craiova 4 Julia Sauter le-a dezvăluit celor de la Golden Skate realitatea cruntă, la 15 ani după ce a ales România 5 Valeriu Iftime: “În prostia mea credeam la titlu!” Face praf un jucător: “Parcă a băut două sticle de whiskey” 6 Răzvan Burleanu are concurenţă! Un nou candidat la şefia FRF: “Foarte multe probleme”. Ce îi reproşează actualului preşedinte
Citește și