Ionuț Negoiță, criticat de un fost dinamovist. ”Nu știu ce să mai cred, ba vinde, ba nu vinde”

Antena Sport Publicat: 1 iunie 2020, 13:29 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:26

Comentarii
Ionuț Negoiță, criticat de un fost dinamovist. ”Nu știu ce să mai cred, ba vinde, ba nu vinde”

Ionuț Negoiță, criticat de un fost dinamovist. ”Nu știu ce să mai cred, ba vinde, ba nu vinde”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Negoiță ar trebui să îi vândă lui Melero Marin investițiile în această săptămână, dar nici această tranzacție nu pare să aducă un deznodământ privind viitorul lui Dinamo. Niculae crede că însuși Negoiță e problema în vânzarea clubului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Niculae: ”Nu știu ce să mai credem”

"Nici nu mai ştim ce să mai credem, ba vinde, ba nu mai vinde. Dacă ar face domnul Negoiţă să zicem aşa ca la o proprietate imobiliară, dacă tot vrea să vândă, să pună preţul, cât vrea, care sunt datoriile şi atunci poate se va găsi un investitor să achite această sumă, că nu se ştie niciodată, dacă o faci publică, ca la o proprietate imobiliară.

100% sunt bulversaţi şi fotbaliştii şi mai ales ca sunt neplătiţi şi să ajungi în situaţia să te plătească, să strângă bani, să facă o chetă pentru tine suporterii dinamovişti, mi se pare… Eu, unul, nu aş fi acceptat ca jucător de fotbal”, a declarat Niculae, pentru Telekom Sport.

Marius Niculae se teme ca Dinamo să nu retrogradeze

”Sunt emoţii foarte mari, iar când eşti în acel joc, Doamne fereşte să nu porneşti bine şi să ai două eşecuri şi atunci va fi foarte greu să-ţi revii, pentru că intrat acolo, ştim foarte bine că e foarte, foarte greu să revii. Chiar la Dinamo avem nişte rezultate care au intrat în istorie, negative, dacă vă aduceţi aminte 007", a mai spus Niculae, pentru sursa citată.

Marius Niculae a evoluat pentru Dinamo în trei rânduri: 1996-2001 (când a marcat 44 de goluri în 100 de meciuri), 2008-2012 (când a înscris 38 de goluri în 89 de partide), iar a treia oară în 2015, atunci când a decis să se retragă din fotbal, evoluând în 13 partide și marcând 3 goluri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06

Daniel Pancu a făcut anunțul despre viitorul său la CFR: “2 milioane % am zis că rămân, dar în alte condiţii”

23:50 8 mai

Dezvăluirea lui Mureșan despre viitorul lui Pancu la CFR Cluj: „Are clauză, se activează automat”

23:50 8 mai

Jaqueline Cristian, eliminată în turul al doilea la Roma! Învinsă de fosta lideră WTA după un meci de peste 3 ore

23:43 8 mai

“Vrăjeală de offside”. Fază controversată la CFR – Universitatea Craiova. Momentul s-a analizat 5 minute la VAR

23:37 8 mai

Matei Ilie, dezamăgit după 0-0 cu Universitatea Craiova: „E greu”

23:30 8 mai

Filipe Coelho simte titlul după remiza cu CFR Cluj: „Este un punct în plus”

1 “Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț 2 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 3 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 4 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală 5 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 6 VideoJurnal Antena Sport | Servește pentru marile victorii
Citește și