Închide meniul

Ionuţ Negoiţă răbufneşte: "Nu văd de ce aş rămâne captiv din obligaţie"

Antena Sport Publicat: 7 iunie 2020, 9:05 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:25

Comentarii
Ionuţ Negoiţă răbufneşte: "Nu văd de ce aş rămâne captiv din obligaţie"

Ionuţ Negoiţă a răspuns atacurilor venite în ultima vreme

Fotbaliştii nu au mai jucat amicalul cu FC Voluntari ca formă de protest pentru că nu şi-au primit salariile

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Ce s-a întâmplat ieri, ce aş putea să vă spun, parţial să zic că ar putea avea dreptate, dar totuşi sunt dezamăgit de multe chestiuni. Da, ok, nu şi-au primit banii, avem restanţe. Nu e adevărat că nu şi-ar fi primit pe anul ăsta. Din câte ştiu, ianuarie e platit", a spus Ionuţ Negoiţă într-o intervenţie la Pro X

Ionuţ Negoiţă: "Nu văd de ce aş rămâne captiv din obligaţie"

Aşa cum a mai spus în nenumărate rânduri, Ionuţ Negoiţă vrea să părăsească echipa. Negocierile cu spaniolii reprezentanţi de Juan Jose Melero Marin încă n-au picat, dar garanţia de 500.000 de euro n-a ajuns încă în conturile lui Dinamo. 

"Sunt proprietarul că nu am de ales, dar eu nu mai sunt proprietarul echipei de mult. Nu mai sunt la curent cu ce se întâmplă. Nu văd de ce aş rămâne captiv din obligaţie sau cu sila. Le-am spus că fac tot ce pot să se ia licenţa, le-am zis şi suporterilor. 

Aş vrea să dezmint, am văzut o cretinătate cum că ar fi intrat vineri cei 500.000 din înţelegerea cu spaniolii. Nu au intrat banii! A fost făcută promisiunea către jucători că vor primi banii săptămâna trecută, pentru că se miza că intră banii de la spanioli", a mai spus Negoiţă pentru sursa citată. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:22 15 iul.
Zeljko Kopic, “dezamăgit de primele 10 minute” din Csikszereda-Dinamo. Croatul, mulţumit de reacţia jucătorilor
0:16 15 iul.
Cătălin Cîrjan, concluzie dură! Ce l-a nemulţumit după meciul cu Csikszereda: “A fost foarte rău”
23:48
Reacţia presei din Ungaria, după scandalul de la Csikszereda – Dinamo: “Nu au putut digera ce s-a întâmplat”
23:42
Csikszereda – Dinamo 2-2. Alb-roşiii, pas greşit cu o nou promovată la debutul în noul sezon din Liga 1
23:10
A picat nocturna în timpul partidei Dinamo – Csikszereda. Moment rarisim la Miercurea Ciuc
23:08
Momente tensionate la Miercurea Ciuc! Fanii lui Dinamo, ciocniri cu jandarmii. Andrei Nicolescu a intervenit
1 Scandal în Spania, după petrecerea de majorat a lui Lamine Yamal. Starul Barcelonei va fi dat în judecată 2 Au retrogradat în liga a doua, dar fanii au rămas lângă echipă: peste 18.000 de abonamente vândute! 3 Marele dezavantaj al lui David Popovici în lupta cu Pan Zhanle şi cu istoria, la Campionatele Mondiale de nataţie 4 Gică Hagi a anunţat care e jucătorul din Liga 1 care ar putea ajunge mai bun decât Adi Mutu 5 Al 11-lea transfer al verii la Universitatea Craiova. Întăriri pentru Mirel Rădoi, după debutul în noul sezon 6 Scandal uriaş după finala Mondialului Cluburilor. Luis Enrique a sărit la gâtul unui adversar: “Intenţia a fost alta”
Citește și