Jucătorii lui CFR, devastaţi după eşecul cu UTA. "Trebuie să ne dea de gândit. În ritmul ăsta pierdem tot!"

Mihai Ispas Publicat: 22 noiembrie 2020, 19:49 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
Jucătorii lui CFR, devastaţi după eşecul cu UTA. "Trebuie să ne dea de gândit. În ritmul ăsta pierdem tot!"

Andrei Burcă, în timpul unui meci disputat de CFR Cluj / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

CFR Cluj a pierdut meciul cu UTA Arad, scor 0-1, şi a ratat şansa să se apropie la un punct de primul loc. Andrei Burcă i-a ironizat pe adversari şi le-a cerut colegilor să se trezească. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Explicaţiile?! Nu am băgat mingea în poartă"

"Explicaţiile?! Nu am băgat mingea în poartă. Au avut o ocazie şi ne-au dat gol. Am pierdut al doilea meci acasă. Trebuie să tragem un semnal de alarmă, nu putem să ne obişnuim asa. 

Trebuie să ne dea de gândit. Cum  jucăm noi în Europa şi profităm de fiecare ocazie, aşa fac şi alţii când joacă cu noi în campionat", a spus Andrei Burcă, la Digi Sport.

Andrei Burcă: "În ritmul ăsta pierdem tot!"

Andrei Burcă a comentat ironic faza golului primit de CFR: "nu ştiu ce s-a întâmplat, s-au invitat unii pe alţii". Fundaşul campioanei şi al echipei naţionale se teme de următorul meci, cel cu AS Roma, din grupele Europa League.

"În tur, nu am jucat, pentru că am avut Covid. I-am studiat cât am putut. Am văzut că astăzi au câştigat cu 3-0. Roma pare o echipă foarte, foarte bună. Trebuie să ne dăm viaţa pe teren, în ritmul ăsta pierdem şi Europa, pierdem şi campionatul, pierdem tot", a spus Burcă.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:45

VideoEduard Ionescu a obţinut una dintre victoriile carierei, 3-0 cu chinezul Liang Jingkun, la Campionatele Mondiale

12:44

Statul în care se va caza Brazilia, pe parcursul Campionatul Mondial 2026. Alte trei naţionale l-au ales

12:29

40 de ani de la Sevilla! Ce scriau catalanii cu o zi înaintea finalei câștigate de Steaua: „Ordine caracteristică militarilor”

12:20

Steaua ’86, sărbătorită în Parlament, la 40 de ani la succesul istoric. Numele uriaşe prezente

12:05

România – China 1-0 e ACUM, în AntenaPLAY. Victorie uriaşă pentru Eduard Ionescu la Campionatele Mondiale pe echipe

12:03

Gigi Becali, victorie în procesul cu CSA Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat”

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 3 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 4 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 5 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 6 Mihai Stoica a anunțat decizia luată de Gigi Becali, în privința noului antrenor de la FCSB: „Cu el va vorbi. Suntem obligați”
Citește și