Închide meniul
Foto

Mesajul afișat de ultrașii lui CSA Steaua la primul meci oficial în Ghencea. Steliștii au “incendiat” stadionul cu torțe și fumigene

Alexandru Ivan Publicat: 4 august 2021, 21:01 / Actualizat: 4 august 2021, 22:06

Comentarii
Mesajul afișat de ultrașii lui CSA Steaua la primul meci oficial în Ghencea. Steliștii au “incendiat” stadionul cu torțe și fumigene

Captură Digi Sport

CSA Steaua joacă primul meci de la promovarea în Liga 2 și, totodată, primul duel oficial pe noua arenă Ghencea. Ultrașii “militarilor” au profitat de această ocazie specială și au “incendiat” stadionul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atmosferă de senzație la CSA Steaua – Csikszereda

Fanii lui CSA Steaua au aprins torțe și fumigene. Nici petardele nu au lipsit din spectacolul organizat de ultrași.

Aceștia au afișat și un banner prin care își exprimă categoric pretențiile pe care le au de la echipa lui Daniel Oprița. “Steaua București deasupra tuturor!”, au scris fanii.

Atmosferă incendiară în Ghencea
captură Digi Sport

Mii de suporteri asistă la meci. Startul partidei a fost dat de spadasina Ana Maria Popescu.

CSA Steaua, amenințată de ultrași în privința stadionului Ghencea

Ultrașii CSA Steaua i-au somat pe “militari” să facă tot posibilul să nu-i lase pe Gigi Becali și FCSB să joace în Ghencea.

Reclamă
Reclamă

Suporterii steliști au afișat două bannere amenințătoare pentru „militari”, chiar în fața noului stadion.

„Luptați pentru club sau nu mai aveți viață cu noi!” și „În Ghencea doar Steaua” sunt cele două mesaje ale suporterilor echipei Armatei.

FCSB nu a mai jucat în Ghencea din 2015. De atunci, Gigi Becali a dus echipa pe Arena Națională sau la Giurgiu pentru meciurile de pe teren propriu. În acest interval, arena din Ghencea, în administrarea „militarilor”, a intrat în paragină. Stadionul a fost renovat cu ocazia organizării Euro 2020 la București

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:51 24 nov.
Cristi Chivu, replică fermă după Inter – AC Milan 0-1. Întrebarea care l-a deranjat: „Nu pot să fac asta?”
0:16 24 nov.
Italienii au reacționat, după al treilea derby pierdut de Chivu în Serie A: „O problemă cronică”
0:05 24 nov.
Cristi Săpunaru, după ce a auzit ce a spus Alex Dobre: „Nu vrei să fii campion? Nu trebuie să înveți să pierzi”
23:47
Inter – AC Milan 0-1. Eșec pentru Cristi Chivu în primul Derby della Madonnina ca antrenor. Calhanoglu a ratat un penalty
23:43
Hakan Calhanoglu a ratat un penalty în Inter – AC Milan. Decizia luată imediat de Cristi Chivu
23:31
Iuliu Mureșan se felicită după numirea lui Daniel Pancu: „A adus o mare schimbare”
1 Un singur jucător l-a impresionat pe Gigi Becali în FCSB – Petrolul 1-1: “Nu are cu cine să joace” 2 NEWS ALERTLando Norris și Oscar Piastri au fost descalificați după MP din Las Vegas! Cum a fost afectat clasamentul 3 Ilie Dumitrescu şi-a pierdut şi el răbdarea după ce l-a văzut în meciul cu Petrolul: “Nu poate să facă sprint” 4 Clubul care demarează negocierile cu Gigi Becali pentru transferul stelar al lui Daniel Bîrligea 5 Panică la FCSB! Va intra în ultimele 6 luni de contract și poate semna cu cine vrea 6 Mihai Stoica a găsit vinovatul de la FCSB pentru egalul cu Petrolul şi a anunţat care ar fi “ruşinea mondială”
Citește și