Închide meniul

Mihai Stoica vs. Marcel Pușcaș – episodul 3! Pușcaș, replică dură pentru MM: ”Nu e nevoie de reprezentanți ai pupincurismului!”

Antena Sport Publicat: 22 februarie 2021, 6:03 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Comentarii
Mihai Stoica vs. Marcel Pușcaș – episodul 3! Pușcaș, replică dură pentru MM: ”Nu e nevoie de reprezentanți ai pupincurismului!”

Mihai Stoica, în război cu Marcel Pușcaș

Pușcaș a criticat transferul lui Vukusic, jucător adus de MM la FCSB, iar managerul echipei i-a replicat imediat și l-a întrebat pe fostul președinte de la Steaua, ce-l recomandă să vorbească.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marcel Pușcaș, răspuns pentru Mihai Stoica

Marcel Pușcaș nu a rezistat prea mult și i-a dat și el o replică lui MM.

RECOMANDĂRILE ȘI CATEDRA

~ cred că despre mine e vorba~

Nu pot fi superior într-un domeniu în care nu concurez cu nimeni. N-am trăit și nu trăiesc din fotbal. Totodată, nu pot fi inferior nimănui din fotbalul românesc! Nu fac eforturi. Nici nu e greu.

Reclamă
Reclamă

Cine și ce mă recomandă să vorbesc despre FCSB?

Vreo 8 ani petrecuți în club, în trei ipostaze diferite, când nu curgea lapte și miere, vreo trei titluri și faptul că am privatizat secția de fotbal, pentru că așa era normal atunci, nu doar pentru ca azi unii să aibă serviciu fără a li se cere obținerea performanței.

Sau, dacă nici astea nu convin, atunci mă pot mulțumi cu calitatea de suporter sau de colaborator media.

Reclamă

Unde este catedra mea în fotbal? 

Ea a fost, este și încă va mai fi, oriunde nu e nevoie de reprezentanți ai pupincurismului, imposturii și ai bădărăniei. Dacă vreți, ai compromisului penibil. Ea va fi mereu accesibilă tuturor celor care vor să dialogheze și să învețe.

Sunt foarte mulțumit să pot sta pe un fundament care să poată ține greutatea unui posibil palat decât pe cel al unei cutii de carton”, a scris Marcel Pușcaș pe contul său de Facebook.

De la ce a pornit scandalul dintre Mihai Stoica și Marcel Pușcaș

Ante Vukusic a ajuns în această iarnă la FCSB și a evoluat doar în trei meciuri, fără a avea realizări. Marcel Pușcaș a criticat transferul său.

Hai să vedem. Cine l-a recomandat pe Vukusic? Și, dacă l-a recomandat cineva, ce competențe are acel recomandator? Are vreun ochi, o specialitate, o patalama la mână, un trecut fotbalistic? Sau, doar «hai să-l vedem pe Vukusic»!”, a declarat Marcel Pușcaș, la Digi Sport.

MM Stoica nu a rămas dator şi i-a răspuns lui Marcel Puşcaş.

Pe Vukusic l-a recomandat ăla care i-a mai recomandat pe Zenga, Protasov, Petre Marin, Ghionea, Nicoliță, Boștină, Dică, Iacob, Thereau, Varela, Chipciu, Rusescu, Keșeru, Planic, Olaru. Printre alții.

Ăla cu care, prin club, s-a ajuns de vreo 6 ori prin primăvară. Pe tine cine/ce te recomandă de ne ești superior? Unde ți-e catedra?”, a fost mesajul lui Mihai Stoica pe Facebook.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:58
Cum a fost surprins Dan Şucu la primul meci al Rapidului din noul sezon din Liga 1!
21:30
LIVE TEXTFC Argeș – Rapid 0-2. “Dublă” pentru Alex Dobre la primul meci oficial al lui Gâlcă pe banca giuleştenilor
21:30
FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile
21:14
Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala Wimbledon 2025! Italianul l-a “spulberat” pe Djokovic în semifinale
20:44
FotoEchipa fondată într-un bar acum 12 ani a jucat din nou în Europa, chiar înainte să-și schimbe numele!
20:37
Metaloglobus – U Cluj 1-4! “Şepcile roşii” au câştigat primul meci al sezonului! “Dublă” pentru Lukic
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Gigi Becali l-a descris într-un singur cuvânt pe Dennis Politic după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1: “Fiecare cu părerea lui” 3 Câţi bani încasează FCSB dacă trece de Inter d’Escaldes în preliminariile UCL? Suma: cota lui Vali Creţu 4 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 5 De ce a fost demis Christian Horner? Analiza lui Adrian Georgescu 6 Satul cu 575 de locuitori și echipă în cupele europene: au mai multe oi decât oameni!
Citește și