Mircea Rednic a răbufnit. Atacuri la Negoiţă şi noii investitori: "Domnul ‘Salvator’ spunea că are grijă cui dă echipa! Spaniolii credeau că vin în Afganistan"

Antena Sport Publicat: 12 noiembrie 2020, 14:03 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
Mircea Rednic a răbufnit. Atacuri la Negoiţă şi noii investitori: "Domnul Salvator spunea că are grijă cui dă echipa! Spaniolii credeau că vin în Afganistan"

SportPictures / Dragos Pascaneanu via Hepta

Ultimul mandat al lui Rednic la Dinamo s-a încheiat în iunie 2019. Divergenţele cu Ionuţ Negoiţă au contribuit din plin la despărţire. Rednic nu l-a iertat nici acum pe Negoiţă. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Domnul Salvator (n.r. Ionuț Negoiță) spunea că o să aibă grijă cui îi dă echipa, dar a dat unora care n-au adus nicio garanție. Spaniolii credeau că vin în Afganistan, nu știu unde credeau ei că vin", a spus Rednic la Digisport, care şi-a continuat discursul dur. 

Cei de la Dinamo nu m-au apreciat. S-au purtat cum s-au purtat cu un om care vrea bine lui Dinamo. Pentru mine e clar că acest club n-a fost vândut. A fost dat în administrare. Au venit niște băieți care n-au nicio treabă cu administrativul, cu fotbalul. Tu știi ce club ai preluat…cu datorii, dar vii și aduci jucători cu contracte pe care nu le aveau nici din țara de unde provin. Înțeleg că au venit de la City, Barcelona, Real Madrid, dar asta nu e de ajuns.

Mircea Rednic: "Fără bani nu ai cum să faci performanţă"

Putea să le ofere un contract de România și să pună clauze de performanță. Ei le-au oferit direct salarii foarte mari, dar nu au bani. De atâta timp n-au reușit să vină cu nimic spaniolii. Am văzut că vorbesc frumos, dar fără bani n-ai cum să faci performanță. N-am vrut să vorbesc până acum pentru că am fost supărat. Eu când am fost la Dinamo bugetul era de 80-90.000 de euro, acum e de 500.000 de euro. La mine la echipă doar Nistor avea un salariu mare de 6.000 de euro”, a mai spus Rednic. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:00

LIVE TEXTRapid – Dinamo 0-1. Derby „de foc” în Giulești. „Câinii” lovesc primii din penalty

20:34

Performanţă importantă pentru România! Alin Firfirică, locul 2 la aruncarea discului, la Cupa Europei

20:22

VideoJurnal Antena Sport | Un an ca o sărbătoare

20:20

VideoJurnal Antena Sport | Mondialul e în siguranţă

20:18

Oțelul – Csikszereda 2-3. Victorie în forță pentru ciucani, într-un meci spectaculos la Galați

20:17

VideoJurnal Antena Sport | Pasiune fără limite

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 3 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 4 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 5 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 6 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere”
Citește și