Negocierile lui Contra cu spaniolii au intrat în impas! Vrea să plece de la Dinamo, dar nu se înţelege la bani

Antena Sport Publicat: 15 noiembrie 2020, 19:17 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
Negocierile lui Contra cu spaniolii au intrat în impas! Vrea să plece de la Dinamo, dar nu se înţelege la bani

Cosmin Contra

Contra are o clauză de 300.000 de euro, bani pe care îi primeşte dacă spaniolii îl dau afară. Tehnicianul este dispus să renunţe la o bună parte din bani şi s-ar mulţumi doar cu 60 de mii de euro, adică două salarii. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Spaniolii nu sunt de acord nici cu această propunere, iar negocierile pentru rezilierea contractului au intrat în impas.

Spaniolii i-au găsit înlocuitor cu Cosmin Contra

Dacă se va ajunge la rezilierea contractului, spaniolii au cu cine să îl înlocuiască pe Contra. Cele două variante ale spaniolii sunt Lucas Alcaraz și Paco Jemez, scrie gsp.ro

Lucas Alcaraz le-a antrenat în carierea sa pe Granada, Reacreativo Huelva, Almeria, Real Zaragoza, Cordoba, Levante sau Elche. În 2017 a fost selecţionerul Algeriei. 

A doua variantă este Paco Jemez. Acesta este liber de contract după despărţirea de Rayo Vallecano. Acesta a mai antrenat Alcala, Cartagena, Cordoba sau Granada. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:59

Ultima dorinţă a lui Mircea Lucescu a fost îndeplinită. Imaginile vorbesc de la sine

16:59

VIDEONicolae Stanciu, assist în victoria contra echipei lui Alex Mitriță! Pasă superbă a internaționalului român

16:42

Cum a fost Dinamo la un pas de o tragedie aviatică în Vinerea Marea. “Am trecut printr-o mare cumpănă”

16:40

Gabriela Ruse, calificare senzațională în careul de ași la WTA Linz! A eliminat o câștigătoare de Grand Slam

16:31

Doliu în fotbalul polonez! A murit subit la doar 49 de ani: „Este dificil să-ți găsești cuvintele”

16:19

Cornel Dinu i-a decis soarta lui Ianis Hagi la echipa națională: „Nu e de acolo”

1 Gestul de neînțeles al lui Șahtior Donețk la primul meci după moartea lui Mircea Lucescu. Cum s-au prezentat fanii 2 Miliardarul care şi-a trimis bodyguarzii la Arena Naţională, înainte să vină să îşi ia rămas-bun de la Mircea Lucescu 3 VIDEOCine este turcul care i-a pupat mâna lui Răzvan Lucescu lângă sicriul lui Mircea Lucescu 4 Decizia luată de PAOK Salonic, după ce Răzvan Lucescu le-a interzis jucătorilor să participe la înmormântarea lui Mircea Lucescu 5 Apariție surpriză pe Național Arena. Cine a venit să-i spună adio lui Mircea Lucescu: „A marcat o generație” 6 FotoPremieră după 12 ani! Decizia luată de miliardarul Ahmetov după ce i-a adus un ultim omagiu lui Mircea Lucescu
Citește și