Fostul preşedinte al grupării din Ştefan cel Mare a reuşit să tragă de timp. Nu crede că actualii conducători ai clubului vor mai avea răbdare cu "Danciu".
Ionel Dănciulescu a intrat în dizgraţia lui Ionuţ Negoiţă
Contractul lui Dănciulescu cu Dinamo expiră pe 30 iunie.
„Și Negoiță și Bălănescu parcă au înnebunit cu Dănciulescu! Să-l dăm afară pe Dănciulescu. Le-am spus ”cât timp voi fi la Dinamo, Dănciulescu nu va pleca de aici”. Eu aveam nevoie de Danciu, e un om de vestiar. Vorbește foarte mult cu jucătorii, toți sunt foarte apropiați de Danciu, și contează să ai un astfel de om în vestiar.
M-au zăpăcit să-l dăm afară pe Dănciulescu. Eu îmi bat joc de un jucător emblematic al lui Dinamo? De un băiat pe care îl cunosc și în care am încredere? M-au înnebunit. Eu bănuiesc de ce! Pentru că Danciu este apropiat de suporteri”, a spus Prunea la Digi Sport.
Ionel Dănciulescu a jucat în trei perioade pentru Dinamo (1995-1997, 2002-2009, 2010-2013). Cu alb-roşiii a câştigat trei titluri, patru Cupe ale României şi două Supercupe.
În luna aprilie, Dănciulescu şi-a scos la licitație trofeele cucerite cu Dinamo. A făcut acest gest pentru a ajuta echipa să strângă banii necesari obținerii licenței pentru Liga 1.
- Dănciulescu a ajutat-o financiar pe Dinamo
- Fostul atacant a câştigat trei titluri în tricoul alb-roşu
- Portugalia - Uzbekistan e marţi, de la ora 20:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Anglia - Ghana e marţi noaptea, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































