Oficial îi merge bine! Mircea Rednic, convins să rămână la Iaşi: "Nici nu avem nevoie de bani! Avem caserolă cu păpică"

Antena Sport Publicat: 21 mai 2020, 14:47

Comentarii
Oficial îi merge bine! Mircea Rednic, convins să rămână la Iaşi: "Nici nu avem nevoie de bani! Avem caserolă cu păpică"

Mircea Rednic a semnat prelungirea contractului cu Politehnica Iaşi

La fel ca şi Andrei Cristea, Renic a semnat noua înţelegere la "Buturuga din Copou". Aceasta este valabilă doar până în momentul în care actuala ediţie de campionat se va încheia. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Încă nu am semnat şi pe sezonul următor. Dacă am garanţii că se vrea performanţă la Iaşi, cu mare drag, mâine semnez! Eu sunt un antrenor care preferă să stimuleze jucătorul. Am şi împrumutat clubul, dar sper ca şi ceillaţi să pună umărul. E o perioadă dificilă pentru toţi", a declarat Mircea Rednic. 

Mircea Rednic: "Nici nu avem nevoie de bani! Avem caserolă cu păpică"

Iaşiul a fost echipa care a cerut ca playout-ul Ligii 1 să nu se mai joace. Cererea a fost refuzată categoric de LPF, aşa că Rednic şi jucătorii săi au început pregătirile pentru reluarea sezonului. 

"Stăm foarte bine din punct de vedere financiar. Jucătorii nici nu au nevoie de bani acum. Avem caserolă cu păpică, nu au de plătit chirii, nu au de plătit întreţinere, foarte bine stăm. Oricum stăm mai bine ca multe cluburi din prima ligă", a mai spus Rednic.  

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:43

LIVE VIDEOTractor – Shabab Al-Ahli e ACUM în AntenaPLAY! Al Ittihad – Al Wahda (21:00). Spectacol în Liga Campionilor Asiei

17:29

Probleme pentru Rapid, după remiza cu FC Argeș. Titularul care s-a accidentat: „Va face investigații medicale”

17:15

Matei Lucescu a văzut colecţia impresionantă a lui Mircea Lucescu! Ce a spus despre tricoul legendarului Pele

17:03

EXCLUSIVMarius Țic, după ce a fost desemnat cel mai bun portar al Cupei Mondiale Divizia II: „Los Angeles 2028, o obligație!”

16:54

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 14 aprilie

16:30

Marius Niculae, despre numirea lui Gică Hagi în funcţia de selecţioner: “Îi plac trofeele, e un învingător”

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 3 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 4 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 5 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 6 U Cluj – U Craiova 4-0. Oltenii, înfrângere ruşinoasă! Ardelenii au câştigat disputa pentru şefia Ligii 1!
Citește și