Închide meniul

Şi Constantin Budescu îşi anunţă plecarea de la Astra. "Sunt multe probleme, vreau să joc în Europa"

Iulian Focșăneanu Publicat: 29 iunie 2020, 19:14 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:59

Comentarii
Şi Constantin Budescu îşi anunţă plecarea de la Astra. "Sunt multe probleme, vreau să joc în Europa"

Constantin Budescu îşi doreşte să plece de la Astra

Din cauza problemelor financiare, giurgiuvenii nu au primit dreptul de a juca în competiţiile europene. Îşi caută dreptatea la TAS.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Constantin Budescu, pe picior de plecare

"Vom vedea, dacă o să continue problemele nu avem ce face. Trebuie să mergem să jucăm pentru că ne dorim să jucăm în Europa.

Sunt destule probleme la club, am înţeles că luna asta încearcă să rezolve din probleme. S-a promis de multe ori şi nu s-a rezolvat mai nimic. Cel mai trist e că nu putem juca în Europa", a declarat Budescu la Digi Sport.

Mijlocaşul de 31 de ani nu duce lipsă de oferte. Internaţionalul român se poate îmbrăca din nou ca un şeic. Isăilă a batut palma în Emirate, cu Baniyas, şi i-a convins pe conducătorii echipei să dea atacul la Budescu. Magicianul Astrei i-a vrăjit pe fani şi când a jucat în Arabia Saudită, la Al Shabab.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:27
LIVE TEXTDinamo Zagreb – FCSB 3-1. Croații se desprind pe tabelă! A intrat și Denis Alibec. S-a lovit și bara!
23:24
Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open! Românca, în fața unei performanțe uriașe
23:03
“I-am respectat prea mult” Reacţia lui Răzvan Lucescu după victoria uriaşă a lui PAOK din Europa League!
23:01
Mircea Lucescu, din nou internat în spital: „Sper să mă refac repede”. Cu ce probleme se confruntă selecționerul
22:33
Daniel Bîrligea nu va juca în meciul cu Fenerbahce! Atacantul lui Gigi Becali a „recidivat” la Zagreb
22:31
Dinamo Zagreb, două goluri în patru minute în meciul cu FCSB. Apărarea campioanei, făcută șah-mat
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 Radu Drăguşin, la pachet cu un alt jucător. AS Roma a făcut oferta pentru Tottenham 4 Olimpiu Moruțan putea ajunge la FCSB! Cine s-a opus transferului și ce i-a transmis lui Gigi Becali 5 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 6 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor
Citește și