Alb-albaștrii sunt pe podium după primele două etape din playoff. Sunt despărțiți doar prin golaveraj de FCSB, chiar dacă vicecampionii i-au învins în toate cele trei meciuri din acest sezon.
Marcel Popescu, mesaj pentru conducătorii fotbalului românesc
Marcel Popescu se așteaptă ca Liga 1 să se reia. Totuși, managerul general al Craiovei ia în calcul scenariul în care competiția s-ar întrerupe din nou, în cazul în care vreun jucător se va infecta cu coronavirus.
"Dacă se ajunge la această soluţie, normal ar fi să se ştie şi în ce situaţie sau care e criteriul de departajare. Teoretic, campionatul poate să înceapă pe 13 iunie, dar există posibilitatea ca după 3 sau 4 etape, din cauza unor evenimente neplăcute, să fie întrerupt", a declarat Marcel Popescu pentru Telekom Sport.
De 29 de ani nu a mai câștigat titlul vreo echipă din Craiova. În 2018, Universitatea a cucerit Cupa României.
- Oltenii ocupă locul 3 în Liga 1
- Alb-albaștrii au cu patru puncte mai puțin decât CFR Cluj
- Campionatul s-ar putea relua luna viitoare
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
































