Deian Sorescu, scos la vânzare de Dinamo! S-a stabilit şi preţul fotbalistului: “Există multe discuţii, acesta este momentul”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 6 ianuarie 2022, 11:37

Comentarii
Deian Sorescu, scos la vânzare de Dinamo! S-a stabilit şi preţul fotbalistului: Există multe discuţii, acesta este momentul

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Deian Sorescu nu mai are viitor la Dinamo. Răzvan Zăvăleanu, reprezentantul administratorului judiciar, a dezvăluit suma pentru care echipa din Ştefan cel Mare renunţa la fotbalist. Totuşi, Zăvăleanu spune că Dinamo nu a avut oferte concrete până acum.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deian Sorescu, scos la vânzare de Dinamo!

Deian Sorescu nu mai vrea să rămână la Dinamo, iar şefii din Ştefan cel Mare sunt de acord cu plecarea acestuia, dar vor un milion de euro pentru a-i da drumul. “Nu avem nicio ofertă primită oficial pentru Deian Sorescu. Există multe discuţii, multe oferte spuse, dar niciuna oficială. Ştiu că şi-a propus să plece şi poate că este momentul. Ar fi bine şi pentru el şi pentru club dacă va pleca în această iarnă. Suma pe care vrem să o luăm în schimbul transferului este în jur de 1 milion de euro. O să vedem cum stă situaţia în perioada următoare”, a spus Răzvan Zăvăleanu, conform fanatik.ro.

Iuliu Mureşan, anunţ despre viitorul fotbalistului

Şi administratorul special al clubului, Iuliu Mureşan, a dezvăluit că Dinamo îi va da drumul lui Deian Sorescu pentru suma corectă. “Am vorbit cu Deian Sorescu, avem nişte discuţii cu un club, nu din ţară, pentru un transfer. Sigur că o să îi dăm drumul să plece, dar în condiţiile în care ni se satisfac nişte pretenţii, pentru că avem o limită de sus şi de jos. El este un jucător de bază la Dinamo, a dat opt goluri, este golgheterul echipei, un jucător foarte bun şi nu merita acel gest împotriva sa comis de către suporteri.

Îi rog pe suporteri să îi respecte pe jucători, chiar şi în momente mai grele. Deian este un sportiv puternic. Dacă suma va fi mai mică, trebuie să treacă prin Comitetul creditorilor, să nu se interpreteze că îl dăm pe Sorescu cu un milion, spre exemplu, şi nu cu 1,7 milioane şi că am creat o pagubă”, a dezvăluit Mureşan în cadrul conferinţei de presă în care au fost prezentaţi Flavius Stoican şi Florin Răducioiu.

Deian Sorescu a fost umilit de fanii lui Dinamo la partida pierdută în finalul anului trecut de echipa din Ştefan cel Mare la Mioveni. Fanii i-au smuls tricoul fotbalistului, apoi l-au aruncat pe gazon. Sorescu a acceptat spăşit situaţia. A luat tricoul şi a mers la vestiar.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:01

FotoCoreea de Nord la Mondialul din 2010: „Primesc sfaturi de la Kim Jong Il prin telefoane invizibile!”

12:46

Denis Drăguş, două oferte uriaşe după plecarea de la Gaziantep. Unde poate ajunge atacantul dorit şi de Gigi Becali la FCSB

12:37

Cine va fi antrenorul lui Liverpool în sezonul viitor? A venit anunțul: „Am toate motivele să cred!”

11:54

Anunţul Jandarmeriei, după scenele fără precedent de la finala Cupei României. Doi jucători ai Craiovei, îmbrânciţi

11:25

Doi jucători pot prinde transferul carierei, după finala Cupei României. Anunţul lui Adrian Ilie: “Le-am spus şi de Boateng”

11:08

Mihai Stoica anunţă dezastrul la o echipă din Liga 1: “N-au licenţă. Degeaba se chinuie”

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român 3 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 4 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 5 “Vreau să subliniez asta”. Ce a spus preşedintele lui Inter despre Cristi Chivu, după eventul reuşit 6 FCSB ajunge la Comisia de Disciplină. Gigi Becali a numit antrenor preparatorul fizic de la echipă!
Citește și