Gafă uriaşă a arbitrului partidei România U21 – Danemarca U21! A "mutat" intervenţia lui Paşcanu în careu şi a acordat penalty

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 noiembrie 2020, 18:57

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Georgi Vadachkoria a gafat în startul reprizei secunde

• Arbitrul a acordat un penalty controversat
  • Danemarca U21 a condus-o pe tabelă pe România U21

"Centralul" Georgi Vadachkoria a arătat punctul cu var în minutul 49, la intervenţia lui Paşcanu la adresa lui Daramy. În ciuda protestelor fundaşului central, georgianul nu a putut fi înduplecat.

România U21, dezavantajată de Georgi Vadachkoria

Pe reluări s-a văzut clar că Paşcanu a încercat să-l deposedeze pe adversarul să în afara careului. Daramy s-a aruncat însă în suprafaţa de pedeapsă şi l-a convins pe Vadachkoria să acorde lovitură de la 11 metri.

Laursen nu i-a dat nicio şansă lui Andrei Vlad şi a deschis scorul. Pentru a se putea califica la Euro U21, micii tricolori aveau nevoie de cel puţin un rezultat de egalitate.

Arbitrul confruntării a stârnit nemulţumiri şi în tabăra danezilor. În minutul 58 i-a acordat cartonaş roşu lui Sebastian Hausner. Alb-roşiii s-au considerat dezavantajaţi. Ianis Hagi nu părea să fi fost în poziţie iminentă de a marca.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei 16:43 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 28 martie 16:39 Andrei Borza a reacţionat, după ce a fost pus la zid de Edi Iordănescu! Replica fundaşului de la Rapid după escapada de la Iaşi 16:22 „Merită Ianis Hagi să fie la EURO?” Răspunsul pe care l-a dat Anghel Iordănescu 15:42 Stadionul pe care va juca Dinamo, după sancțiunea primită! Anunț de ultim moment: „Îi ajutăm cu orice!” 14:56 Dan Şucu, mesaj pentru fanii Rapidului, după ce ultraşii au ajuns în arest: „Au început campaniile de dezinformare” 14:24 Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova – Rapid: „Ne-a prăbușit!” Ce a spus despre Dan Șucu 14:03 Surpriză de proporții! Max Verstappen ar fi favorit să-i ia locul lui Lewis Hamilton la Mercedes 13:25 Italienii dau de pământ cu George Puşcaş după ultimele evoluţii ale atacantului lui Bari: „Până acum a fost dezamăgitor” Vezi toate știrile
România U21, victorie dramatică cu Armenia U21
Echipa naţională • 26 mart., 16:54
România U21, victorie dramatică cu Armenia U21! „Eroul” naţionalei, copleşit de emoţii: „Mi-a marcat cariera!”
Lotul României U21 pentru meciul cu Armenia! Cu cine "atacă" selecţionerul Daniel Pancu primul loc în grupă
Echipa naţională • 16 mart., 13:22
Lotul României U21 pentru meciul cu Armenia! Cu cine „atacă” selecţionerul Daniel Pancu primul loc în grupă
România a descoperit un nou jucător pentru echipa naţională
Echipa naţională • 15 feb., 17:03
România a descoperit un nou jucător pentru echipa naţională! Anunţul făcut de FRF: „E interesant, mai ales că joacă în Spania”
Elveția U21 - România U21 2-2
Echipa naţională • 21 nov., 21:20
Elveția U21 – România U21 2-2! Selecționata lui Daniel Pancu, egalată pe final. „Tricolorii” au fost aproape de o victorie mare
„Tricolorii” lui Daniel Pancu, greșeli în lanț la meciul cu Elveția U21
Echipa naţională • 21 nov., 20:21
„Tricolorii” lui Daniel Pancu, greșeli în lanț la meciul cu Elveția U21! Matei Ilie și Răzvan Sava, principalii vinovați