De parcă infecțiile cu COVID-19 și accidentările dinainte de startul partidei nu ar fi fost suficiente, ”roș-albaștrii” l-au pierdut și pe nou-transferatul Goran Karanovic, accidentat încă din minutul zece.
FCSB, fără Cană și cu un Karanovic accidentat
La nici 10 minute distanță, Ștefan Cană a părăsit și el terenul după ce arbitrul a considerat că a faultat în propriul careu și l-a eliminat pe fundașul de la FCSB.
Astfel, tânăra formația aliniată de Mihai Pintilii a fost forțată într-o apărare ”om la om”, iar singura ocazie de gol a venit la șutul lui Adrian Șut din începutul partidei.
În minutul 22, Cătălin Straton a acuzat și el probleme medicale, dar a putut din fericire să continue partida și a avut o serie de intervenții cruciale pentru a menține scorul egal.
- FCSB a fost nevoită să improvizeze o echipă pentru meciul cu Liberec
- Karanovic, accidentat în minutul 10
- Cană, eliminat în minutul 19
- Marele Premiu al Marii Britanii e LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 iulie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Prima dezamăgire a lui Chivu”. Reacţia presei din Italia după eliminarea lui Inter de la Mondialul Cluburilor
- Suma uriaşă ratată de Inter, după ce echipa românului Cristi Chivu a fost eliminată de la Mondialul Cluburilor!
- Inter – Fluminense 0-2. Echipa lui Cristi Chivu, OUT din optimi la Mondialul Cluburilor!
- Răspunsul lui Neluţu Varga atunci când a fost întrebat dacă se teme de Bîrligea! El poate juca acum cu CFR
- Jonny Evans s-a retras la 37 de ani! El va avea o funcţie la Manchester United, club pentru care a scris istorie