Închide meniul

Ianis Hagi a ajuns "Rege"! Performanţa uluitoare reuşită în Scoţia! Reacţia plină de mândrie a tatălui său

Antena Sport Publicat: 13 ianuarie 2021, 21:19

Comentarii
Ianis Hagi a ajuns "Rege"! Performanţa uluitoare reuşită în Scoţia! Reacţia plină de mândrie a tatălui său

Ianis Hagi, cel mai periculos jucător ofensiv din Scoţia

Modern Fitba, un site de statistică şi analiză avansată, arată că Ianis Hagi este pe primul loc în topul jucătorilor care a creat cele mai multe acţiuni periculoase în campionatul Scoţiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi, cel mai periculos jucător ofensiv din Scoţia

Fotbalistul lui Rangers îi depăşeşte pe coechipierii Ryan Kent și Joe Aribo. El are un coeficient de 0.30, în timp ce restul jucătorilor nu depăşesc 0,25.

În calcul au fost luaţi cei mai buni 20 de jucători din campionatul Scoţiei, care au jucat cel puţin 1.000 de minute în actualul sezon. "Felicitări, Ianis, și cât mai multe realizări în continuare", scrie Viitorul pe contul oficial.

Pasele decisive, specialitatea lui Ianis Hagi

Ianis Hagi a jucat în 20 de meciuri în Premier League, din Scoţia, şi a reuşit trei goluri şi opt pase decisive. Evoluţiile sale au atras atenţia unor cluburi importante din Europa. AC Milan şi Leipzig s-au interesat de el.

Reclamă
Reclamă

Şi Steven Gerrard s-a convins că Ianis este un jucător de bază. "A reușit în 45 de minute ceea ce așteptam de la ceilalți 10 pentru întreaga partidă", a spus acesta, după derby-ul cu Celtic, în care românul a intrat la pauză.

Ianis Hagi a distrus camera unui jurnalist

Ianis Hagi face şi pagube în Scoţia. La ultimul meci, unul dintre şuturile românului nu au nimerit poarta. Mingea trimisă cu putere a ajuns în tribune. 

"Şutul lui Ianis Hagi izbeşte camera unui coleg şi o loveşte şi pe a mea", s-a amuzat un jurnalist scoţian pe Twitter.

Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 21 nov.
Bogdan Andone, resemnat după eșecul cu Universitatea Craiova: „Este o pălărie prea mare pentru noi”
23:32 21 nov.
Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
23:19 21 nov.
Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
23:08 21 nov.
Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
22:58 21 nov.
Filipe Coelho, concluzii după debutul cu victorie la Universitatea Craiova: „Nu a fost ușor”
22:46 21 nov.
Ștefan Baiaram, mesaj ferm despre Filipe Coelho, după primul meci fără Mirel Rădoi la Craiova: „Nu poate schimba tot”
1 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Naționala României se va duela cu Slovacia sau Kosovo în martie, chiar dacă pierde cu Turcia 6 Imagini emoţioante cu Gigi Becali, în biserică. Ieri s-a operat, astăzi a plâns la slujbă
Citește și