Foto

Ianis Hagi a reuşit un assist în Rangers – Aberdeen 4-0. Fiul “Regelui”, cel mai bun pasator din Scoţia! Performanţa uriaşă atinsă de echipa lui Steven Gerrard

Iulian Focșăneanu Publicat: 15 mai 2021, 17:08

Comentarii
Ianis Hagi a reuşit un assist în Rangers – Aberdeen 4-0. Fiul “Regelui”, cel mai bun pasator din Scoţia! Performanţa uriaşă atinsă de echipa lui Steven Gerrard

Ianis Hagi, un nou assist pentru Rangers

Românul a contribuit la golul de 3-0 marcat de Roofe, în minutul 60. Jucătorii antrenaţi de Steven Gerrard s-au impus în cele din urmă cu 4-0, după reuşita lui Defoe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi a reuşit un assist în Rangers – Aberdeen 4-0

Ianis Hagi a fost schimbat imediat după ce a ajuns la 12 pase decisive în primul sezon petrecut la Rangers. A fost şi autorul a 7 goluri, iar cota lui de piaţă a “sărit” la 6 milioane de euro.

Rangers îşi asigurase deja câştigarea celui de-al 55-lea titlu din istoria clubului. La finalul victoriei cu Aberdeen, Hagi şi coechipierii săi au primit medaliile de campioni.

Gruparea din Glasgow a obţinut o performanţă uriaşă. A încheiat sezonul neînvinsă, cu 102 puncte! A avut 32 de victorii şi 6 rezultate de egalitate. În cele 38 de etape a încasat numai 13 goluri şi a marcat 92!

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi, tot mai aproape de un transfer fabulos

Ianis Hagi are zilele numărate în Scoţia. Este un interes uriaş pentru mijlocaşul de 22 de ani, iar Sevilla are cele mai mari şanse să îl transfere pe internaţionalul român. Rangers i-a fixat deja preţul!

Conducătorii echipei antrenate de Steven Gerrard îşi doresc să primească 13 milioane de euro pentru Ianis, sumă de aproape patru ori mai mare decât cea pe care i-au plătit-o lui Genk, în vara anului trecut.

Fiul lui Gică Hagi este în cel mai bun moment al carierei. Cota lui a ajuns la 6 milioane de euro. Nu numai Sevilla îl doreşte cu insistenţă pe Ianis. Lazio şi Bochum şi-au manifestat interesul să îl transfere pe tânărul mijlocaş.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:54

Mihai Stoichiţă: “Sunt într-o barcă în care pot să fiu doar debarcat!” Nu concepe plecarea de la FRF

13:51

Viktor Gyokeres își protejează imaginea. Gestul său de la goluri devine marcă înregistrată

13:44

Pep Guardiola și “mișcarea disperată” să își păstreze starul la Manchester City. Real Madrid stă “la pândă”

13:34

Stoichiţă, întrebat frontal dacă FRF a greşit cu păstrarea lui Lucescu pe bancă la meciul cu Turcia: “Este vorba de soartă”

13:30

UPDATEMircea Lucescu a suferit al doilea infarct. Spitalul Universitar a dat ultimele informații despre selecționer

13:20

„Aoleo! Doamne!” Marica, șocat după ce Lucescu a suferit un infarct. Ce i-a spus după meciul cu Turcia

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 O nouă plecare de la FCSB. Familia fotbalistului merge la Gigi Becali: “Trebuie să intervenim” 4 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 5 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 6 Mircea Lucescu şi-a încheiat mandatul de selecţioner al României. Anunţul oficial făcut de Răzvan Burleanu
Citește și