Jose Mourinho, record negativ înaintea posibilei înfruntări cu FC Botoșani! Prima înfrângere din istorie la debutul unui sezon de Premier League

Gal Dorin Publicat: 13 septembrie 2020, 19:45

Comentarii
Jose Mourinho, record negativ înaintea posibilei înfruntări cu FC Botoșani! Prima înfrângere din istorie la debutul unui sezon de Premier League

Jose Mourinho în timpul meciului dintre Tottenham și Everton

A fost prima dată în întreaga sa carieră când ”The Special One” pierde meciul de debut în startul unui sezon de Premier League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jose Mourinho, îngenuncheat de James Rodriguez

Niciodată, în toți anii în care a antrenat în prima ligă engleză, aici fiind și locul unde și-a petrecut mare parte din carieră, nu pierduse Jose Mourinho primul meci din sezon.

S-a întâmplat tocmai astăzi, la debutul lui James Rodriguez în tricoul celor de la Everton. 

Scăpat de coșmarul de la Real Madrid, jucătorul columbian este din nou sub comanda lui Carlo Ancelotti, antrenor pe care l-a urmat atât la Real cât și la Bayern Munchen. Rodriguez a grăbit jocul cu pasele sale filtrante și a fost desemnat la final drept omul meciului.

Reclamă
Reclamă

FC Botoșani – Tottenham, cel mai tare meci din România în 2020

Botoșani – Tottenham poate fi cel mai tare meci din România în 2020. Moldovenii lui Croitoru pot da peste starurile lui Mourinho în drumul spre grupele Europa League. Portughezul s-a interesat la prietenii români de echipa lui Croitoru.

”M-a sunat Mourinho imediat după tragerea la sorți. M-a întrebat ce echipă e Botoșani, cum joacă. I-am zis să fie atent, că se joacă un singur meci.

A fost o discuție interesantă. A doua zi după tragere m-a sunat, el crede că îi scoate ușor pe Plovdiv și că Botoșani trece de turul doi”, a dezvăluit Giovanni Becali la Digi Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:08

LIVE VIDEOAl-Ahli – Johor DT 2-1. Machida – Al-Ittihad (21:00) se joacă azi în Liga Campionilor Asiei, pe AntenaPLAY

19:05

FC Argeș – CFR Cluj LIVE TEXT (20:30). Continuă lupta din play-off pentru un loc în cupele europene. Echipele de start

19:02

Carlos Alcaraz nu va juca la Mastersul de la Madrid! Anunțul făcut de iberic

18:59

Veste teribilă pentru Chivu! Bayern îi strică toate calculele

18:37

VideoEliminare incredibilă în Al-Ahli – Johor DT! Și-a accidentat adversarul cu o lovitură de K1

18:23

Victor Piţurcă, despre Gică Hagi: “Zeu în fotbalul românesc!” Ce crede că se va întâmpla cu el selecţioner

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 3 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 4 Nicăieri ca la ei: jumătate de campionat se bate la titlu! Favorita și echipa care a investit 23 de milioane €, la retrogradare 5 Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3! 6 Ce i-a putut spune Arda Guler arbitrului Slavko Vincic după finalul nebun de la Munchen. A fost eliminat direct
Citește și