Închide meniul
Foto

Alexandru Albu şi Andrei Borza, excluşi din lotul Rapidului după escapada din clubul de la Iaşi: “Vor fi şi amendaţi!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 februarie 2024, 16:18 / Actualizat: 25 februarie 2024, 19:47

Comentarii

Alexandru Albu şi Andrei Borza au fost excluşi din lotul Rapidului după escapada din clubul de la Iaşi. Anunţul a fost făcut de Daniel Niculae.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cei doi jucători a Rapidului au fost susrprinşi într-un club de fiţe din Iaşi, imediat după ce echipa lui Bergodi a fost învinsă de Poli Iaşi.

Alexandru Albu şi Andrei Borza, excluşi din lotul Rapidului după escapada din clubul de la Iaşi

“Nu aveau voie să facă așa ceva, erau în cantonament, au plecat fără să spună nimănui. Vor fi excluși din lot pe o perioadă nedeterminată și vor primi și o sancțiune financiară pe măsură, dar care va fi stabilită conform regulamentului de ordine interioară.

Este o lipsă de respect la adresa tuturor: a fanilor, a conducerii, a colegilor. Nu se poate să faci așa ceva, mai ales după ce pierzi un meci și știi că peste 3 zile joci o etapă intermediară! Dar, în primul rând, nu e admisibil să pleci din cantonament și să faci așa ceva!”, a spus Daniel Niculae la gsp.ro.

După înfrângerea Rapidului cu Poli Iaşi, cei doi jucători au mers într-un club de fiţe din Iaşi pentru a se distra de Dragobete. Imaginile cu cei doi au apărut pe reţelele de socializare de la clubul respectiv. Conducerea Rapidului a luat măsuri imediat şi i-a exclus pe cei 2 din lot pe perioadă nedeterminată.

Reclamă
Reclamă

Şeful galeriei Rapidului a rupt tăcerea după scandalul de la Iaşi

Şeful galeriei Rapidului a rupt tăcerea după scandalul de la Iaşi. Liviu Ungurean a vorbit despre momentele tensionate din Copou, atunci când, la finalul meciului cu Poli (1-3) jucătorii au fost goniţi de fani.

Cristian Săpunaru s-a dus spre galerie pentru a-şi cere scuze pentru eşec, dar ultraşii au strigat „Ruşine să vă fie!”, moment în care căpitanul de 39 de ani le-a făcut semn jucătorilor să meargă spre vestiare.

„Este normal să fim supărați pentru rezultatul de aseară. Să nu uităm că doar împreună suntem puternici și trebuie să susținem Rapidul indiferent de ce se întâmplă.

Reclamă

N-am dormit deloc, doar am ațipit un pic. Asta e viața. Ăsta e fotbalul. Nu vreau să comentez foarte multe. Să iasă ei să vorbească. Noi, galeria, ne-am prezentat ca de obicei, adică impecabil.

Se mai întâmplă și chestii de genul ăsta. Important e că mergem miercuri cu UTA să-i susținem. O să fim în continuare acolo. Nu-mi stă mie bine să vorbesc despre echipă. Ei știu mai bine ce se întâmplă acolo

Nu știu dacă le-a fost rușine. Am fost atât de supărat că nici nu știu ce s-a mai întâmplat la final. Au venit la noi și s-au dus la vestiar. Nu era nimic de discutat”, a spus Bocciu, citat de fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:34
Anunţ de ultim moment despre revenirea lui Denis Alibec la Farul: “Asta i-a spus Hagi când a plecat”
11:26
Jaqueline Cristian, la cea mai bună clasare din carieră. Ce loc ocupă Sorana Cîrstea
11:12
Trei jucători de top vor să se transfere la Barcelona. Hansi Flick aşteaptă întăriri
10:50
Azi, de la 20:30, la Antena 1 și pe AntenaPLAY, Dani Oțil dă startul celui de-al treilea sezon Power Couple
10:47
Jana van Lent a doborât recordul european la 10 km
10:43
Chelsea, aproape să bată palma cu noul antrenor. Cine îl va înlocui pe Enzo Maresca
1 FotoCine este Cristina Răduț, viitoarea soţie a lui Ștefan Baiaram. Meseria incredibilă pe care o practică 2 Surpriză de proporţii: Radu Drăguşin, cedat tot în Anglia! Cine face anunţul 3 E oficial! FCSB l-a transferat: “S-a ajuns la un acord” 4 Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Va fi coleg cu un alt jucător român. Tun financiar dat de Neluțu Varga 5 Alexandru Tudorie şi-a găsit echipă. Cu cine semnează 6 Rapid, negocieri avansate cu fostul fundaş al FCSB. Gigi Becali l-a pierdut gratis!
Citește și