Fanii Rapidului s-au pregătit pentru ultimul meci de pe Giuleşti al lui Cristi Săpunaru / AntenaSport
Cristi Săpunaru (41 de ani) dispută ultimul meci al lui de pe Giuleşti. Căpitanul Rapidului îşi încheie în acest sezon activitatea de jucător.
Marius Şumudică l-a titularizat pe Cristi Săpunaru la ultimul meci al acestuia de pe stadionul Giuleşti.
Fanii Rapidului, moment special la ultimul meci de pe Giuleşti al lui Cristi Săpunaru
Fanii Rapidului i-au scandat numele lui Săpunaru înainte de startul partidei. Totodată, ei au cântat cu putere imnul Rapidului. (IMAGINI ÎN GALERIA FOTO)
La salutul de dinainte de partidă, căpitanul lui CFR Cluj, Mario Camora, l-a luat în braţe pe Cristi Săpunaru.
„Cristi Săpunaru. Ultrasul, jucătorul, legenda”, stătea scris pe unul dintre bannerele afişate de fanii Rapidului la ultimul meci de pe Giuleşti al fotbalistului.
„Nu știu dacă pot să exprim în cuvinte ce înseamnă Rapidul pentru mine. E prima mea dragoste. Dragoste de la o vârstă fragedă. Și a intrat în sânge și nu a mai ieșit.
Cred că orice suporter al Rapidului visează să îmbrace tricoul Rapidului măcar o dată. E maximum pentru mine. Din păcate se termină”, spunea Cristi Săpunaru într-un interviu pentru conturile oficiale de socializare ale clubului Rapid.
- Mihai Stoica a venit cu clarificări, după ce transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: „Aici s-a încheiat povestea!”
- Florin Prunea a dat verdictul despre transferul lui Răzvan Sava la Universitatea Craiova: „Îl vedeam la Rapid”
- Luptă în doi pentru transferul lui Denis Drăguș? Mihai Rotaru vrea să-i dea lovitura lui Gigi Becali
- A jucat doar 15 meciuri la Rapid, dar Victor Angelescu nu ia în calcul rezilierea: „Nu cred că e ceva normal”
- Daniel Pancu a exclus-o direct din lupta la titlu: „Nu știu dacă vor mai putea fi la nivelul acela”



























