Închide meniul
Foto

Cum a fost surprins Dan Şucu, la doar câteva secunde după ce Alexandru Tudorie a marcat în Giuleşti

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 noiembrie 2024, 22:26

Comentarii
Cum a fost surprins Dan Şucu, la doar câteva secunde după ce Alexandru Tudorie a marcat în Giuleşti

Alexandru Tudorie a egalat în Giuleşti | Captură Digisport

Rapid a deschis scorul cu Petrolul şi părea că se îndreaptă spre o victorie în derby. În minutul 62, Petrolul a egalat la capătul unei faze superbe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 62, Roche a trimis o pasă în adâncime, la Dumitriu, cel care şi-a trimis mingea în propria poartă. Acesta a centrat perfect în careu, acolo de unde Alexandru Tudorie a trimis în poarta lui Aioani.

Dan Şucu, imaginea dezamăgirii după ce Alexandru Tudorie a marcat

Imediat, camerele TV s-au mutat pe acţionarul majoritar al Rapidului, Dan Şucu. Dezamăgirea se putea citi pe faţa lui Şucu, imediat după ce Tudorie a egalat. (VEZI IMAGINI ÎN GALERIA FOTO)

Rapid a deschis scorul în minutul 54, când Dimitriu a deviat mingea în propria poartă după ce Paşcanu trimisese cu capul. Petrolul a egalat pentru 8 minute, prin Alexandru Tudorie.

Meciul a început prost pentru giuleşteni, portarul titular Siegrist s-a accidentat la încălzire şi a fost înlocuit cu Aioani. Prima mare ocazie a întâlnirii a venit în minutul 27, când Tidiane Keita a şutat de la distanţă şi a lovit bara porţii gazdelor. După şase minute, Papp a reluat cu capul din faţa porţii, dar Aioanii a respins incredibil şi a păstrat tabela nemodificată.

Reclamă
Reclamă

Gazdele au deschis scorul în minutul 54, când Dumitriu a înscris în propria poartă, însă fundaşul ploieştean şi-a răscumpărat greşeala opt minute mai târziu. Roche a pasat lung, Dumitriu s-a infiltrat foarte bine pe flancul stâng şi a pasat excelent în careu pentru Alexandru Tudorie, iar acesta a egalat.

În minutul 71 s-a accidentat arbitrul Florin Andrei şi locul acestuia a fost luat de arbitrul de rezervă, Iulian Dima. Rapid nu a avut forţa de a reuşi golul victoriei, chiar dacă înfruntarea a fost prelungită cu zece minute, şi partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Petrolul are acum 27 de puncte şi ocupă locul 6 în clasament, iar Rapid este pe 7, cu 25 de puncte.

Reclamă

RAPID: Aioani – Cr. Manea, Cr. Ignat, Paşcanu – Onea, T. Christensen (Grameni 83), Hromada (Emmers 72), Borza – R. Pop (Burmaz 46), Boupendza (A. Dobre 84), Petrila (Hasani 89). ANTRENOR: Marius Şumudică

PETROLUL: Zima – Ricardinho, Y. Roche, Papp, L. Dumitriu – Jyry, T. Keita (Hanca 89) – M. Rădulescu (D. Radu 71), Mateiu, Grozav – Al. Tudorie (Moussaki 79). ANTRENOR: Mehmet Topal

Cartonaşe galbene: – / Al. Tudorie 45, Y. Roche 56, Grozav 90+5, Papp 90+9

Arbitri: Florin Andrei – Tunyogi Ferencz, Stelian Slabu

Arbitri VAR: Andrei Chivulete – Sorin Costreie

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:18
Mihai Stoica, ironie la adresa lui Mircea Lucescu, după ce Florin Tănase a intrat în prelungiri cu Bosnia: “Ce să mai zic?”
23:52 16 nov.
Erling Haaland merge la World Cup 2026! Atacantul lui City, statistică fabuloasă în preliminarii
23:41 16 nov.
Norvegia s-a calificat la World Cup 2026, după victoria cu Italia. Squadra Azzurra, la baraj. Rezultatele serii
23:16 16 nov.
Carlos Alcaraz i-a pus gând rău lui Jannik Sinner, după finala de la Torino: „Sper să fii pregătit”
23:01 16 nov.
Zinedine Zidane a bătut palma cu noua sa echipă! Anunţul făcut de presa din Spania
22:35 16 nov.
România a fost învinsă de Polonia, în play-off-ul Billie Jean King Cup! Victorie cu 3-0 pentru echipa condusă de Iga Swiatek
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 5 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și