Închide meniul
Foto

Elias Charalambous, gesturi obscene pentru dinamovişti după ce a fost scuipat! Scene scandaloase după Dinamo – FCSB 0-1

Valentin Pîrcălabu Publicat: 26 noiembrie 2023, 22:56

Comentarii

Elias Charalambous a făcut gesturi obscene către fanii dinamovişti, după ce a fost scuipat. Antrenorul celor de la FCSB a plecat imediat la vestiare după finalul meciului, iar în drum cipriotul a fost scuipat de un fan dinamovist.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Elias Charalambous nu a rămas dator şi a arătat scene obscene în direcţia fanilor de la tribună.

Elias Charalambous, gesturi obscene pentru dinamovişti după ce a fost scuipat

Elias Charalambous şi un fan de la Dinamo au fost protagoniştii unui episod scandalos la finalul derby-ului. În drum spre vestiare, Elias Charalambous a fost scuipat de un fan. Antrenorul cipriot al roş-albaştrilor a reacţionat şi i-a răspunscu cu un semn obscen. Mai exact, antrenorul de la FCSB i-a arătat degetul mijlociu fanului.

Început cu zece minute întârziere, din cauza reprogramării partidei Oţelul – Universitatea Craiova, partida dintre Dinamo şi FCSB a consemnat o ocazie a lui Olaru, în minutul 2. Amzăr a trimis mult peste poartă în minutul 32. Pe final de repriză, FCSB a cerut penalti la un contact în careu, între Bena şi Miculescu, dar arbitrul Iulian Călin nu a dat nimic. După pauză, Olaru a ratat, trimiţând pe lângă poartă în minutul 47.

În minutul 49 jucătorii au fost aproape de o încăierare generală, după un duel între Bena şi Şut, iar suporterii FCSB au aruncat cu petarde în grupul de fotbalişti aflat în careul dinamovist. Florinel Coman a deschis scorul în minutul 52, din lovitură liberă, şutând perfect şi învingându-l pe Golubovic. Goncalo Gregorio a replicat în minutul 63, cu un şut de la distanţă, iar în minutul 81 Ghezali a şutat direct în braţele lui Târnovanu. Dani Iglesias a ratat ultima ocazie importantă a meciului şi FCSB s-a impus cu 1-0.

Reclamă
Reclamă

A fost cea de-a 24-a partidă consecutivă dintre cele două echipe în care s-a marcat cel puţin un gol. În clasament, FCSB se distanţează de CFR Cluj, având 37 de puncte, faţă de 32 ale ardelenilor. Dinamo  ocupă penultimul loc, 15, cu 10 puncte, şi a ajuns la trei înfrângeri consecutive.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:52
Neluţu Varga a anunţat transferul ultimei zi de mercato: “Face vizita medicală și va semna cu CFR Cluj”
15:28
Ultimele detalii despre Denis Alibec şi Daniel Bîrligea. Cum se simt atacanţii accidentaţi de la FCSB
15:18
Omar El Sawy, cedat de Rapid la o rivală din Liga 1. Anunţul oficial făcut de giuleşteni
14:54
Suspendare de 10 luni în La Liga! Jucătorul lui Bilbao după ce a picat un test antidoping
14:24
Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic
14:04
SuperFAZE, după Asia Express, la Antena 1! Gică Craioveanu comentează cele mai tari faze de la Mondial
1 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 2 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 3 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 4 Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară 5 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 6 Dinamo, tot mai aproape de transferul dorit de Zeljko Kopic. 700.000 de euro pentru un internațional român
Citește și