Gigi Becali (68 de ani) a avut un discurs dur la adresa căpitanului FCSB-ului, Florin Tănase (31 de ani), pe care în trecut îl numea „prietenul” lui. Becali a transmis ferm că nu mai e prieten cu Tănase.
Patronul FCSB-ului a fost deranjat de declaraţia lui Tănase legată de Marius Baciu (51 de ani). „Ce relaţie? Am soţie eu”, a fost declaraţia lui Tănase despre relaţia antrenor-jucător cu Marius Baciu, care l-a scos din sărite pe Becali.
Gigi Becali, deranjat de gluma lui Florin Tănase legată de relaţia cu Marius Baciu: „Glumă de om care nu e întreg. Nu se face aşa ceva”
„E glumă de om care nu e întreg (n.r: gluma lui Tănase despre relaţia cu Marius Baciu). Ce relaţie ai, mă? Nu se face aşa ceva, glume cu tentă sexuală, numai omul care are ceva la cap. Ce să vorbesc cu el? Că are ceva la cap? Dacă mă întâlnesc cu el îi zic că are ceva la cap, da. Cum să spui tu, bărbat, când vorbeşti de alt bărbat, că ai nevastă? Eu nu accept aşa, am aproape 70 de ani şi vreau ca oamenii să fie sănătoşi la cap. A înnebunit lumea după pofte, plăceri, toate nenoricirile. Dracii pe pământ!
Eu nu am prietenii cu nimeni. Prietenia mea, frăţia mea, e cu călugării. A, cu MM, da, sunt frate. Domne, că dă telefon când vrea! Îmi dă o dată la 6 luni. Poate să aibă oricine legătură cu mine, nu au numărul meu? Am acceptat să mă şi sune, am avut rezultate cu Tănase, de aia. Eu v-am spus, la mine e stăpânire. Baciu nu a fost deranjat. Eu am fost deranjat de glumă. Baciu e prea cuminte. Cum să-i zici tu aşa ceva, că are şi el o vârstă”, a declarat Gigi Becali, pentru primasport.ro.
Sepsi – FCSB 0-0
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate luni seara, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a patra din Liga 1.
La Sf. Gheorghe, gazdele au avut prima mare ocazie a meciului. Karamoko a trimis o pasă excelentă în minutul 14, iar Mawa a scăpat singur cu Matei Popa, dar a trimis peste vinclul porţii bucureştene. Oaspeţii au replicat prin şutul lui Cisotti, scos de Lazar, în minutul 18, pentru ca acelaşi jucător să scape singur cu portarul gazdelor, în minutul 27, fără ca italianul să-l poată învinge pe acesta. După două minute Matei Popa a scos şutul lui Mawa, iar în minutul 40 portarul roş-albaştrilor a oprit şutul slab expediat de Funsho Bamgboye, pentru ca în minutul 44 să intervină la mingea trimisă de Mawa.
După pauză, portarul Lazar a scos de la vinclu lovitura liberă executată de Boutoutaou, în minutul 53. Matei Popa şi Andre Duarte s-au încurcat reciproc în minutul 65 şi Funsho Bamgboye a trimis pe lângă bară, ratând o ocazie mare pentru gazde. Oberlin l-a servit foarte bine pe Cmiljanic, în minutul 80, însă muntenegreanul şi-a prelungit prea mult mingea şi Matei Popa a reţinut cu ceva emoţii.
Partida s-a terminat, în cele din urmă, la egalitate, 0-0, şi FCSB este pe locul secund în clasament, cu 8 puncte. Sepsi a făcut cinci puncte şi este a 11-a în ierarhie.
- Dioszegi iese la atac după egalul cu FCSB! Mesajul pentru suporterii români care o vor pe Sepsi dispărută
- Ovidiu Burcă, frustrat că Sepsi nu a învins-o pe FCSB: „Ar fi trebuit să câştigăm”! Ce a spus de jucătorii lui Becali
- „Nu există!” Florin Tănase a rupt tăcerea despre presupusul conflict cu Marius Baciu. Mesaj categoric după Sepsi – FCSB 0-0
- Marius Baciu şi-a anunţat decizia legată de viitor, după ce FCSB nu a reuşit să o învingă pe Sepsi!
- „Suntem Real Madrid?”. Gigi Becali a făcut praf un jucător, după Sepsi – FCSB 0-0: „Dormi pe teren”































