Închide meniul
Foto

“Mi-am ascultat sufletul” Mehmet Topal a ajuns în România pentru a o antrena pe Petrolul! Prima reacție a noului antrenor

Alex Ioniță Publicat: 9 iunie 2024, 21:56

Comentarii
“Mi-am ascultat sufletul” Mehmet Topal a ajuns în România pentru a o antrena pe Petrolul! Prima reacție a noului antrenor

FOTO / AS.ro

Mehmet Topal a ajuns în România pentru a o antrena pe Petrolul! Fostul internațional turc va prelua echipa din Ploiești și va începe în scurt timp pregătirea pentru noul sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aducerea fostului mare jucător pe banca Petrolului este prima mutare realizată de noii investitori turci de la echipă. Aceștia pregătesc o adevărată „revoluție” la formația din Ploiești.

VEZI IMAGINI CU SOSIREA LUI MEHMET TOPAL ÎN GALERIA FOTO DE LA FINALUL ARTICOLULUI

Mehmet Topal a ajuns în România pentru a o antrena pe Petrolul!

La sosirea în țară, Mehmet Topal a spus că și-a ascultat sufletul și că a decis să antreneze un club „foarte important” din România, chiar dacă ar fi putut deveni secundul lui Jose Mourinho la Fenerbahce.

De asemenea, a vorbit și despre duelurile pe care le va avea cu Gică Hagi, care econsiderat o legendă și în Turcia. Topal a transmis faptul că abia așteaptă să se dueleze cu echipa „Regelui”.

Reclamă
Reclamă

“Petrolul e un club foarte important. O să dăm tot ce avem mai bun, eu și echipa mea. Vom vedea ce se va întâmpla. Am venit la o echipă foarte importantă, care are o istorie de 100 de ani.

Știam că voi veni la o echipă foarte mare, cu istorie. Vom face tot ce putem, pentru a ajunge la cel mai înalt nivel. Mă voi duela și cu Hagi, este o legendă! Atât în Turcia, cât și în România. Avem un respect uriaș pentru el. Are un caracter frumos, sunt foarte fericit că mă voi duela cu el.

Sunt foarte multe știri legate de faptul că puteam fi secundul lui Mourinho. Eu mi-am ascultat sufletul și am venit aici. Vom aduce și jucători noi, bineînțeles.”, a spus Mehmet Topal, la sosirea în România.

Reclamă

Mehmet Topal a fost prezentat oficial la Petrolul

Mehmet Topal a fost prezentat oficial drept noul antrenor de la Petrolul Ploieşti. La 24 de ore de despărţirea de Laszlo Balint, formaţia de pe Ilie Oană a anunțat noul antrenor al echipei.

„Mehmet Topal, jucător de legendă al fotbalului turc, fost căpitan al naționalei Turciei și al lui Fenerbahce Istanbul, de trei ori câștigător al Superligii Turciei cu trei echipe diferite, Galatasaray, Fenerbahce și Basaksehir, de asemenea fost jucător important al Valenciei în La Liga, este noul antrenor al echipei noastre!

În vârstă de 38 ani, Topal a semnat cu FC Petrolul Ploiești un contract valabil pentru următorii 3 ani și va ajunge la Ploiești duminică, atunci când va face cunoștință cu noii săi elevi.

Îi urăm bun venit lui și staffului său tehnic și le urăm mult succes cu FC Petrolul în anul Centenar!

Bun venit, Mehmet Topal!”, a anunţat Petrolul Ploieşti, pe instagram.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:27
Farul – FC Botoșani 2-0. Constănțenii înving într-un mod categoric liderul din Liga 1
22:14
Aryna Sabalenka s-a calificat în finala Turneului Campioanelor! Victorie după un meci de peste două ore
22:01
Lando Norris, prima reacție după ce a obținut pole-ul în cursa de sprint din Brazilia: „Mai dificil față de cât mi-am dorit”
21:42
Agentul lui Lamine Yamal a sărit în apărarea starului Barcelonei: “Nu înţelege agitaţia din jurul lui”
21:37
Sold-out la meciul cu Mainz? Câte bilete a vândut Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena
21:22
Ionuț Vînă, gol de senzație în Farul – Botoșani. L-a făcut și pe Gică Hagi să aplaude în lojă
1 Anunţul făcut de UEFA la miezul nopţii după golul de 4-3 anulat lui Brugge cu Barcelona, în prelungiri 2 VIDEOLando Norris va pleca din pole în cursa de sprint a Marelui Premiu al Braziliei (sâmbătă, 16:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 3 Alimentele interzise în dieta lui Mircea Lucescu. Care este secretul longevităţii pentru selecţionerul României 4 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 5 Gigi Becali a luat decizia finală în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafa incredibilă din Basel – FCSB 3-1 6 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1
Citește și