Liverpool a rupt blestemul! A dat gol după 483 de minute şi a relansat campionatul. Jurgen Klopp, coşmarul lui Jose Mourinho

Antena Sport Publicat: 28 ianuarie 2021, 20:56

Comentarii
Liverpool a rupt blestemul! A dat gol după 483 de minute şi a relansat campionatul. Jurgen Klopp, coşmarul lui Jose Mourinho

Jurgen Klopp, o nouă victorie contra lui Jose Mourinho, în Tottenham-Liverpool 1-3

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Tottenham a marcat încă din minutul 3, dar golul a fost anulat cu ajutorul reluărilor video. Până la urmă, prima reuşită a venit chiar înainte de pauză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Liverpool, primul gol din 2021, după 483 de minute de secetă în Premier League

Firmino a punctat în al patrulea minutul suplimentar. A fost primul gol al "cormoranilor" după patru meciuri de campionat în care nu reuşiseră să înscrie deloc. 483 de minute şi 93 de şuturi a durat seceta campioanei!

Trent Alexander-Arnold a făcut 2-0 aproape imediat după ce jocul s-a reluat, în minutul 47. Hojberg a readus-o pe Tottenham în joc, după doar două minute.

Salah a avut şi el un gol anulat, pentru henţ, iar Mane a stabilit scorul final, în minutul 65. Liverpool este pe locul patru şi s-a apropiat la patru puncte de liderul Manchester City, care are însă un meci mai puţin disputat. 

Reclamă
Reclamă

Liverpool este coşmarul lui Jose Mourinho. Portughezul a pierdut pentru a patra oară la rând contra echipei pregătite de Jurgen Klopp, cea mai neagră serie din cariera sa de antrenor. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:41 1 iun.

Uluitor! Trei retrogradări consecutive din Liga 1. Jucătorul “blestemat” de la Hermannstadt

23:38 1 iun.

Cristian Neguț ştie de ce a retrogradat Hermannstadt: “Suntem vinovați toți, de la conducere, până la doamna de la spălătorie”

23:22 1 iun.

Jucătorii lui FC Voluntari au dat buzna peste Florin Pîrvu după promovare și au început să cânte. Ce au scandat

23:16 1 iun.

Jucătorii lui Hermannstadt, făcuţi zob de galerie! “Ne-ați băgat în B, mercenarilor! Să nu mai călcaţi în Sibiu!”

23:14 1 iun.

Florin Pîrvu, declaraţii emoţionante. “Soţia mea de sus mă veghează!” A promovat la doi ani de la decesul ei

23:06 1 iun.

“Aproape că nu mi-a venit să cred”. Anghel Iordănescu, uluit după ce FC Voluntari a revenit în Liga 1

1 E oficial! Andrei Coubiș a semnat pe 3 ani. Pe ce bani s-a făcut mutarea: “S-a emis factura” 2 NEWS ALERTOFICIAL | Bombă în Liga 1. Internaţionalul român fost la FCSB a semnat cu o rivală 3 Salariu de 1.500.000 de dolari pentru Assad Al-Hamlawi. Clubul uriaş care îl transferă! 4 Fundaşul pe care FCSB îl transferă: “Aproape rezolvat”! Anunţ şi despre Kennedy Boateng 5 EXCLUSIVAdi Mutu, aproape de revenirea în Liga 1! E pe lista unui club de play-off 6 FotoCât valorează “Palatul” lui Gigi Becali. Cine îl deţine în acte, de fapt! L-a cedat “în secret”
Citește și