În ședința precedentă, Pablo Cortacero și ale sale ”proxima semana” nu au mai fost suficiente pentru a-i menține credibilitatea spaniolului, astfel că membrii Consiliului de Administrație l-au scos cu vot unanim din funcție. Locul său a fost luat de un român, Constantin Eftimescu.
De această dată, membrii CA de la Dinamo vor să îi scoată din organigramă și pe ceilalți oameni de încredere ai lui Cortacero, adică directorul sportiv Rufo Collado și directorul general Alex Couto.
Consiliul Administrativ de la Dinamo, împotriva acționarilor spanioli
Astfel, dacă totul merge conform planului, Collado ar urma să își piardă complet funcția din cadrul clubului, în timp ce Couto își va pierde dreptul de semnătură, raportează cei de la ProSport.
În acest moment, din Consiliul de Administrație al ”câinilor” fac parte Cornel Țălnar, Constantin Eftimescu, Pablo Cortacero, Cristi Hîldan și Cornel Dinu. ”Procurorul” a fost absent de la ultima ședință.
În plus, se va discuta din nou și despre mutarea sediului clubului în afara hotelului RIN, dar și despre noul plan al fanilor lui Dinamo de a împrumuta clubul cu bani în schimbul unor acțiuni.
- Consiliul de Administrație de la Dinamo pregătește noi mutări
- Spaniolii pot fi dați afară din funcții
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- “De ce?” Cristi Chivu, luat la întrebări de italieni după Bodo/Glimt – Inter 3-1: “Nu e prima dată”. Ce notă a primit
- Bodo/Glimt – Inter 3-1. Cristi Chivu, emoții mari pentru calificarea în optimile Champions League. Toate rezultatele serii
- Gianni Infantino, despre meciurile de la World Cup 2026: “Fiecare meci se va juca în condiţii de sold-out”
- Mihai Stoica a reacţionat după suspendările primite de Cristiano Bergodi şi Andrei Cordea: “Am văzut rapoartele! Aia e problema”
- Dinamo se mută de pe Arena Națională. Ce meci vor disputa „câinii” pe stadionul Arcul de Triumf

































