Atacantul lui Reading speră să nu mai fie singurul român din Championship. Totuşi, Olaru ar putea să facă pasul direct în Premier League. West Ham s-a interesat de mijlocaşul de 22 de ani căruia Gigi Becali i-a fixat un preţ uriaş. Cere 10 milioane de euro.
George Puşcaş: "Dennis Man şi Darius Olaru pot face treabă bună în Anglia"
"Normal că îi văd în Anglia, sunt jucători foarte buni. Dacă se vor obişnui cu campionatul, vor face treabă bună. Aştept cu braţele deschise pe oricine. Ar putea face faţă, pentru că avem talent şi muncim. Indiferent cine vine, dacă avem norocul necesar să ne impunem, cred că putem face faţă", a spus George Puşcaş pentru sport.ro
Puşcaş tocmai s-a operat, dar i-a dat veşti bune lui Mirel Rădoi. Ar putea reveni mai repede decât se credea iniţial.
"Ma simt mai bine, durerea e mult mai uşoara la a doua zi după operaţie, mă mişc mult mai bine. Într-o săptămână probabil pot începe antrenamentele uşor şi cine ştie, 2-3 săptămâni cu echipa, probabil atunci voi putea şi juca.
Sunt încrezător, ştiu că face parte din jobul meu, dacă jucam şah nu cred că aveam pubalgie. Aştept să mă recuperez cât mai repede şi să intru din nou pe teren", a spus Puşcaş.
George Pușcaș are 20 de selecții la naționala mare a României și a reușit să înscrie opt goluri sub tricolor. În acest sezon, el a strâns opt prezențe în Championiship pentru Reading și și-a trecut în cont două reușite.
- Darius Olaru a fost ofertat de West Ham
- Dennis Man, pe lista de transferuri a lui Norwich
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Decizia luată de Dinamo în cazul lui George Pușcaș, după eliminarea din Cupa României. Anunțul lui Andrei Nicolescu
- Neluțu Varga s-a convins de Daniel Pancu! Ce a spus despre viitorul său la CFR Cluj: „Nu îmi mai trebuie altceva”
- După dezastrul din Cupa României, jucătorul lui Dinamo poate face pasul într-un campionat de top
- A jucat doar trei meciuri în acest sezon și este propus Germaniei pentru Campionatul Mondial 2026: „O motivație în plus”
- „Amatorism cu A mare”. Cea mai dură reacție despre situația de la FCSB. Gigi Becali și Mirel Rădoi, luați la țintă: „Incredibil”































