Mirel Rădoi, ofertă şoc din Arabia Saudită. Echipa care îl vrea pe selecţionerul României

Antena Sport Publicat: 5 aprilie 2021, 9:58

Comentarii
Mirel Rădoi, ofertă şoc din Arabia Saudită. Echipa care îl vrea pe selecţionerul României

Mirel Rădoi este dorit de Al Hilal, la care a jucat între 2009 şi 2011

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mirel Rădoi se află pe lista lui Al Hilal, scrie presa din Arabia Saudită, citată de gsp.ro. Decizia finală va fi luată la finalul sezonului. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi, dorit de Al Hilal

Al Hilal s-a despărţit în iarnă de Răzvan Lucescu şi este pregătită în acest moment de brazilianzul Rogerio Micale. Jurnaliştii saudiţi susţin însă că şefii clubului nu sunt mulţumiţi de acesta, deşi Al Hilal este pe primul loc în campionat.

Mirel Rădoi a jucat la Al Hilal între 2009 şi 2011. El a marcat 10 goluri în 52 de meciuri de campionat şi a devenit unul dintre idolii fanilor.

Rădoi a cucerit 5 trofee cu Al Hilal: campionat (2010 şi 2011) şi Cupa Coroanei Prinţului (2009, 2010 şi 2011).

Al Hilal este primul club la care a jucat Rădoi, după despărţirea de FCSB. Saudiţii l-au transferat cu 6 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Mirel Rădoi rămâne la echipa naţională

În aşteptarea ofertei de la Al Hilal, Mirel Rădoi va rămâne pe banca echipei naţionale. Actualul selecţioner a vrut să demisioneze după ruşinea, 2-3, din Armenia, dar a fost convins să renunţe la această idee în urma unei discuţii cu şefii Federaţiei.

Şi Victor Piţurcă a fost alături de Rădoi, care i-a criticat dur pe tricolori la finalul meciului din Armenia.

"Cum adică a dat in jucatori? Mirel Rădoi, în dialog, e mai slobod la gură şi a spus omul realitatea. (…) Acum, în momentul ăsta, Mirel se gândeşte foarte mult la ce are de facut. Eu sper să ia decizia cea mai bună", a spus Victor Piţurcă, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă

"Băi, fraţilor, susţineţi-l pe Mirel Rădoi! Ce vreţi să facă Mirel Rădoi?! Credeţi că e chiar aşa uşor? Să rămână în continuare", a mai spus Piţurcă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:49

Gigi Becali a confirmat interesul pentru doi jucători din naţionala României: “Ia veniţi încoace”! Ofertele făcute

18:49

Simona Halep, mesaj emoționant la 8 ani după ce a câștigat Roland Garros: “Ziua în care visul meu a devenit realitate”

18:47

Transferul reuşit de FCSB a produs o reacţie neaşteptată din partea unui mare dinamovist

18:29

Fostul jucător de la FCSB, gata de marea trădare! A fost surprins la sediul clubului marii rivale

18:25

Anunţul lui Gigi Becali despre ultimul transfer de la FCSB: “MM Stoica se ocupă de tot”

18:23

Edin Dzeko nu se mai gândea că va juca la Cupa Mondială 2026: “Nu mai sunt cel mai tânăr”

1 Nuno Campos începe revoluţia la Dinamo. Decizie drastică luată de înlocuitorul lui Zeljko Kopic 2 Jucătorul dorit de Dinamo a rămas liber de contract 3 Neluțu Varga a dat lovitura! Legenda celor de la FC Porto vine să antreneze CFR Cluj. De ce depinde totul 4 E gata! Decizia finală luată de Gaziantep în ceea ce-l privește pe Mirel Rădoi 5 Laurenţiu Reghecampf şi-a dat acordul. Clubul cu care semnează 6 Gigi Becali l-a convins și semnează pe un an! Condiția impusă de patronul de la FCSB
Citește și