Închide meniul

”O asemenea șansă nu vom mai avea!” Anghel Iordănescu, dezamăgit de prestația României în Islanda. Ce a spus despre Camora

Gal Dorin Publicat: 9 octombrie 2020, 15:09

Comentarii
”O asemenea șansă nu vom mai avea!” Anghel Iordănescu, dezamăgit de prestația României în Islanda. Ce a spus despre Camora

Anghel Iordănescu în timpul unui meci de la Euro 2016

"Nu am produs fotbal, am fost slabi. Islanda de aseara nu mai e Islanda de acum cativa ani. Este inexplicabil sa lasi un jucator ca si Sigurdsson sa faca ce vrea pe teren, sa nu-i acorzi atentie, libertatea cu care a fost tratat acest numar 8 pe la care au trecut multe mingi”, a declarat Iordănescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anghel Iordănescu: ”Rămân un susținător al lui Mirel Rădoi”

”Mi-e greu sa comentez pentru ca raman un sustinator al lui Mirel Radoi si un suporter al echipei nationale. Trebuie sa ne intoarcem la Nations League, dar o asemenea sansa ca cea de joi nu vom mai avea. 

Radoi trebuie sa analizeze mai bine adversarul dar si propria noastra echipa. Una e sa joci in Nations League si alta e sa joci intr-un baraj cu Islanda”, a explicat ”Tata Puiu”.

”Practic, jocul nostru a suferit foarte mult, nu am reusit sa ne punem in valoare calitatile noastre, sincer va spun am aliniat un "11" cu jucatori tehnici, mingicari, dar acesti mingicari n-au pus pericol. 

Am dat posibilitatea prin constructia noastra lenta ca jucatorii Islandei sa inchide toate spatiile, n-am reusit sa cream un dezechilibru. Desi am alcatuit o formatie surpriza, ofensiva, cu multi jucatori, e greu sa speri la calificare cand tragi un singur sut la poarta si acela dintr-un penalty”, a punctat acid fostul selecționer.

Reclamă
Reclamă

Anghel Iordănescu: ”Camora e vinovat la al doilea gol”

Anghel Iordănescu a vorbit și despre prestația lui Camora, jucătorul care a făcut istorie fiind primul fotbalist naturalizat care debutează la naționala României.

”Mirel a fost fost mai putin inspirat sau sa zic asa… s-a inspirat de la FCSB. Il apreciez pe Camora pentru performantele de la CFR. Linia de la CFR chiar a avut o prestatie modesta, din pacate, la fel ca intreaga echipa. 

Camora e vinovat la al doilea gol. Cu o victorie se uita ce s-a intamplat la meciul anterior, haideti sa sustinem echipa nationala la meciul cu Norvegia, doar suntem microbisti! Ne alimentam cu speranta in permanenta. In fotbal conteaza doar rezultatul, reconstructia la echipa nationala se face din mers", a încheiat Iordănescu într-o intervenție pentru DigiSport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:33
„A fost o onoare”. Cosmin Olăroiu, mesaj de adio înaintea posibilei plecări de la naționala Emiratelor Arabe Unite
18:32
Valeriu Iftime se teme de ce e mai rău, dacă FCSB va ajunge în play-off: „Crocodilul ne va mânca pe toți”
17:55
VIDEOLuis Suarez a semnat! Unde va evolua „El Pistolero” până în decembrie 2026
17:55
Cristi Chivu pregătește un nou transfer la Inter. Jucătorul pe care a pus ochii antrenorul român
17:37
Antrenorul lui Răzvan Marin, în gardă înaintea meciului contra Craiovei: „Poate provoca momente neplăcute adversarului”
17:30
Cosmin Olăroiu, OUT de la naționala Emiratelor Arabe Unite. Care va fi ultimul meci al românului pe bancă
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 4 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 5 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și