Închide meniul
Video

Nicolae Stanciu va rata meciul naţionalei cu Cipru! Căpitanul tricolorilor e suspendat

Publicat: 7 iunie 2025, 22:46

Nicolae Stanciu, în timpul unui meci la naţională / Profimedia Images

Nicolae Stanciu a primit cartonaş galben în minutul 44 al meciului Austria – România, care e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, şi va fi suspendat la următorul meci al naţionalei, cu Cipru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Stanciu a avut un atac întârziat la Schmid, iar extrema stânga a austriecilor s-a tăvălit câteva secunde pe gazon. Centralul partidei, italianul Maurizio Mariani, i-a arătat cartonaşul galben lui Stanciu, care va rata meciul cu Cipru. E al doilea cartonaş galben primit de căpitanul naţionalei în aceste preliminarii pentru Mondial.

Nicolae Stanciu ratează meciul cu Cipru

A fost asalt la poarta naţionalei în prima repriză a meciului cu Austria. Horaţiu Moldovan a reuşit câteva parade de senzaţie, dar nici el nu a mai avut ce face la voleul din careu al lui Gregoritsch, care a fost bară-gol.

România are nevoie să iasă la joc în repriza a doua, având în vedere că tricolorii mai au o înfrângere în aceste preliminarii, în primul meci, contra Bosniei.

Stanciu, căpitanul naţionalei, care nu va evolua cu Cipru, nu are niciun gol şi niciun assist în aceste preliminarii pentru World Cup 2026, competiţie transmisă exclusiv în Universul Antena.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:24

România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria

0:22

Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta”

0:15

EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1!

0:07

Video“Parcă cineva ne-a turnat plumb în ghete” Horațiu Moldovan, mesaj despre golurile primite în Austria -România

0:05

Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză

23:52 7 iun.

Video“Trebuia să schimbe mai devreme Mircea Lucescu?” Răspunsul autorului golului cu Austria, Florin Tănase!

1 VIDEOAustria – România 2-1. “Tricolorii” lui Mircea Lucescu, al doilea eşec în preliminariile World Cup 2026 2 Neluţu Varga face o nouă mutare de titlu! Titularul din naţională, prioritatea lui Dan Petrescu 3 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu 4 Gigi Becali “le-a declarat război” celor de la CSA! Schimbă numele celor de la FCSB şi dă în judecată Steaua 5 EXCLUSIVDecizia luată de Mircea Lucescu după accidentarea lui Mihăilă! Cum va arăta primul 11 pentru Austria – România 6 Fanii Stelei l-au premiat pe Florin Talpan, dar au comis o gafă. Ce scrie pe trofeul primit de juristul “militarilor”
Citește și