Închide meniul
Foto

Radu Drăguşin le dă emoţii fanilor naţionalei! Ce i-a arătat antrenorului Ange Postecoglou după ce australianul l-a înlocuit

Publicat: 12 ianuarie 2025, 17:21

Comentarii
Radu Drăguşin le dă emoţii fanilor naţionalei! Ce i-a arătat antrenorului Ange Postecoglou după ce australianul l-a înlocuit

Radu Drăguşin şi Ange Postecoglou / captura ITV

După ce arbitrul meciului Tamworth – Tottenham a fluierat sfârşitul timpului regulamentar, Ange Postecoglou a avut o scurtă discuţie cu jucătorul naţionalei, Radu Drăguşin.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anterior, în minutul 90 al partidei, australianul a decis să îl înlocuiască pe Drăguşin cu Djed Spence.

Radu Drăguşin s-a accidentat?! Cum a fost surprins, într-un dialog cu Ange Postecoglou

Drăguşin a părut că îi arată lui Postecoglou că şi-a sucit un pic piciorul. Antrenorul australian a făcut un gest de afecţiune pentru fundaşul naţionalei.

Având în vedere că Micky van de Ven şi Cristian Romero sunt în continuare indisponibili, Postecoglou a fost nevoit să îl utilizeze în toate meciurile pe Drăguşin.

Antrenorul australian chiar mărturisea, într-o conferinţă de presă, că ar vrea să menajeze anumiţi jucători, printre care şi Drăguşin, dar nu o poate face din pricina numeroaselor accidentări.

Reclamă
Reclamă

Postecoglou are infirmeria aproape plină. Drăguşin a fost nevoit să joace cu Newcastle, după ce a contractat un virus puternic. El şi-ar fi revenit chiar în ziua meciului, dar a avut o prestaţie de coşmar cu “Coţofenele”, contribuind la golul al doilea al lui Newcastle, marcat de Alexander Isak. Drăguşin a gafat la o centrare de pe partea dreaptă, Isak îndeplinind o simplă formalitate.

În meciul următor, cu Liverpool, din manşa tur a semifinalelor Cupei Ligii Angliei, Drăguşin a avut o prestaţie lăudată. Fundaşul naţionalei a scos un gol ca şi făcut, de pe linia porţii, în minutul 71, la scorul de 0-0. Balonul trimis în forţă de Trent Alexander-Arnold era pe spaţiul porţii şi îl depăşise pe Kinsky. După ce fanii lui Spurs l-au criticat pe Drăguşin pentru evoluţia cu Newcastle, ei l-au lăudat pentru evoluţia cu Liverpool.

Tottenham a avut nevoie de prelungiri să elimine o divizionară a cincea din Cupa Angliei!

Tottenham nu a reuşit să o învingă pe Tamsworth, echipă din liga a 5-a, în timpul regulamentar în turul trei din Cupa Angliei. În cele din urmă, jucătorii lui Postecoglou au reuşit să evite o mare umilinţă, marcând trei goluri în prelungiri.

Reclamă

Mai întâi, jucătorul gazdelor, Nathan Tshikuna şi-a dat un autogol, în minutul 101. Dejan Kulusevski a dus scorul la 2-0 pentru echipa lui Postecoglou, în minutul 107, iar Brennan Jonhson a stabilit scorul final al partidei, cu un gol marcat în minutul 118.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:02
Edi Iordănescu, “săgeţi” către Mircea Lucescu: “Nu numai că nu am reușit locul 1, dar nu am prins nici locul 2”
23:27 12 ian.
Basarab Panduru, avertisment dur pentru doi tricolori înainte de barajul cu Turcia: “S-ar putea să lipseşti în martie”
23:21 12 ian.
Angelescu a tranşat definitiv subiectul venirii lui Nicolae Stanciu la Rapid! Ce a spus de varianta Moruţan
22:44 12 ian.
Cât o costă pe Real Madrid demiterea lui Xabi Alonso! Perez a plătit o avere şi ca să-l aducă pe Bernabeu!
21:48 12 ian.
Genoa lui Dan Şucu, victorie uriaşă în Serie A! Ce s-a întâmplat cu Stanciu, după ratarea penalty-ului cu Milan
21:46 12 ian.
Starurile lui Real Madrid, luate prin surprindere! Cum au aflat de plecarea lui Xabi Alonso
1 “Cine știe cât va mai visa Chivu”. Presa din Italia s-a pronunțat după Inter – Napoli 2-2. Nota primită de român 2 Xabi Alonso a fost dat afară de la Real Madrid! Clubul a anunţat cine este noul antrenor 3 Gigi Becali s-a răzgândit. Anunțul făcut de Mihai Stoica despre transferurile de la FCSB 4 Kopic, răspuns tranşant atunci când a fost întrebat de ce nu vin jucători la Dinamo! Ce a spus de fraţii Eissat 5 Reacţia lui Kylian Mbappe după demiterea lui Xabi Alonso! Superstarul francez, mesaj pentru antrenorul spaniol 6 “Ce ruşine! Ar trebui să vă fie ruşine!” Antonio Conte, de necontrolat în timpul duelului cu Cristi Chivu
Citește și