Reacția lui Mircea Lucescu, după ce a fost bătut de Pirlo: "Poate că 2-0 e prea mult"

Antena Sport Publicat: 20 octombrie 2020, 20:16

Comentarii
Reacția lui Mircea Lucescu, după ce a fost bătut de Pirlo: "Poate că 2-0 e prea mult"

Mircea Lucescu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mircea Lucescu a recunoscut superioritatea campioaneui Italiei la finalul meciului. Alvaro Morata a deschis scorul imediat după pauză, iar Lucescu a indicat că acesta a fost momentul decisiv. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Lucescu: "Echipa mai puternică a câștigat"

"Echipa mai experimentată și mai puternică a câștigat. Am făcut două greșeli, am luat două goluri. Am fi putut să ne apărăm mai bine. Poate că 2-0 e prea mult, meritam un gol. Una peste alta, Juventus a fost mai puternică și a câștigat meritat.

Sunt mulțumit de joc, dar nu și de eroarea din minutul 46, care a schimbat total jocul. Intrasem în repriza a doua cu gândul la șansa noastră și la victorie. Acum ne vom concentra pe campionat și pe meciul cu Ferencvaros.

Probabil că Juventus și Barcelona sunt la un nivel mai înalt decât noi și Ferencvaros. Avem nevoie de experiență pentru jucătorii noștri tineri, însă jocul de azi e dătător de speranță", a spus Lucescu, citat de sport.ua.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:14

Gol anulat eronat la Louis Munteanu. “Tricolorii” au cerut şi penalty

22:11

Starul Portugaliei, eliminat după ce şi-a lovit cu pumnul un adversar în amicalul cu Chile

21:59

Nuno Campos trece direct la treabă! Primul lucru pe care îl face noul antrenor de la Dinamo. Kopic, și el implicat

21:16

VideoJurnal Antena Sport | Îi merg toate de minune puștiului Kimi Antonelli

21:07

Promovare istorică în Liga 2 din România

21:05

OFICIAL | Nuno Campos, înlocuitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo. Anunţul clubului

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 3 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și