Închide meniul
Foto

Record istoric în Galatasaray – Marseille, meciul în care Alexandru Cicâldău a făcut show. Imagini fabuloase de la golul românului

Alexandru Ivan Publicat: 25 noiembrie 2021, 21:13

Comentarii
Record istoric în Galatasaray – Marseille, meciul în care Alexandru Cicâldău a făcut show. Imagini fabuloase de la golul românului

Profimedia

Alexandru Cicâldău a înscris în minutul 12, când a finalizat cu sânge rece o fază creată de algerianul Sofiane Feghouli. Imediat după ce a marcat, Cicâldău a creat și al doilea gol al celor de la Galatasaray. Românul a centrat perfect în fața porții și l-a forțat pe Caleta-Car să-și înscrie un autogol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Record istoric în Galatasaray – Marseille, meciul în care Alexandru Cicâldău face show

Autogolul creat de Cicâldău este al doilea provocat de cei de la Galatasaray în acest sezon de Europa League, record absolut în istoria clubului în cupele europene. Precendentul autogol a venit în meciul cu Lazio din prima etapă, scor 1-0.

Pentru Cicâldău a fost primul gol din carieră în cupele europene. Românul are în total patru reușite în tricoul lui Galatasaray de când s-a transferat de la Universitatea Craiova. Golul cu Marseille a fost primul marcat de el pe teren propriu.

Galatasaray – Marseille este un meci decisiv pentru calificarea în „16-imile” de finală din Europa League. Cu o victorie, echipa lui Cicâldău și Moruțan e sigură de primăvara europeană și își poate asigura chiar și șefia grupei.

Reclamă
Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:30
Adrian Şut, reacţie surprinzătoare după FCSB – Bologna 1-2: “Dacă am juca aşa în campionat, am fi greu de oprit”
22:27
A avut loc marea împăcare dintre Denis Alibec și Peluza Nord! Ce s-a întâmplat după FCSB – Bologna 1-2
22:23
Daniel Bîrligea, convins că s-a produs o mare eroare de arbitraj în FCSB – Bologna: “N-a vrut nici să verifice”
22:15
Andrei Rațiu, eroul lui Rayo Vallecano în Conference League! A marcat din penalty în minutul 90+13
22:13
Jucătorul de care Gigi Becali s-a convins, după 1-2 cu Bologna: „Am văzut ce îi poate capul”. Ce a spus despre transferuri
22:10
“Să nu mai fim așa de sclavi!”. Declarația halucinantă a lui Gigi Becali după eșecul din FCSB – Bologna
1 Solicitare făcută UEFA pentru excluderea FCSB-ului din competiţii europene 2 Generalii i-au făcut preţul lui Gigi Becali pentru marca Steaua: 11,4 milioane de dolari! Ce a decis patronul FCSB 3 Oraşul din România unde Ion Țiriac pregăteşte o investiţie de sute de milioane de euro. Construcţia gigant pe care o plănuieşte 4 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 5 Ioan Varga a primit ofertă pentru clubul CFR Cluj! Decizia patronului a fost imediată: “Ne facem de râs” 6 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
Citește și