Foto

Scoţienii fac presiuni pentru ca Ianis Hagi să scape de carantină! Steven Gerrard nu mai are răbdare: “Am nevoie de el!”

Publicat: 16 septembrie 2021, 11:49

Comentarii
Scoţienii fac presiuni pentru ca Ianis Hagi să scape de carantină! Steven Gerrard nu mai are răbdare: “Am nevoie de el!”

Profimediaimages

Ianis Hagi a fost adus cu un avion privat la Bucureşti şi se află în carantină. Antrenorul lui Rangers speră să se poată baza cât mai depede pe fiul “Regelui”. Se fac presiuni pe toate planurile.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Steven Gerrard, anunţ despre Ianis Hagi: “Se poartă discuţii chiar acum”

Momentan purtăm discuţii în încercarea de a-l readuce cât mai repede cu putinţă. După ce am văzut ştirea că Guvernul din Scoţia a permis revenirea jucătorilor din ţările roşii (n.r. fără a intra în carantină), am decis să încercăm să-l recuperăm pe Ianis cât mai repede.

Au loc discuţii chiar acum, în timp ce vorbim. Evident, este ceva ce nu depinde de mine, nu am control asupra situaţiei. Prin urmare, nu pot să vă spun o zi sau o oră exactă în care va fi aici. Din punctul meu de vedere, am nevoie de el cât mai repede!“, a declarat Steven Gerrard, citat de rangersnews.uk.

Internaţionalul român a fost testat pozitiv cu Covid-19 pe 7 septembrie. A fost nevoit să stea 10 zile în izolare, la Bucureşti. În mod normal, de astăzi poate ieşi din casă şi se poate întoarce la Glasgow.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi, adus de la Skopje cu ajutorul Ambasadei României

Ianis Hagi a trecut prin clipe grele după ce s-a infectat cu noul coronavirus. Fotbalistul lui Glasgow Rangers a ratat Macedonia-România şi a fost la un pas de a rămâne în carantină la Skopje. A fost nevoie de intervenţia ambasadei României pentru a putea pleca din Macedonia.

Sănătatea unui om a fost mai presus de orice. Ianis a venit cu un avion singur acasă, nu a făcut carantină acolo. Asta s-a produs la cererea FRF și cu amabilitatea oficialilor macedoneni plus intervenția providențială a ambasadei României.

Probabil a fost luat și izolat de la aeroport. Nu a avut simptome grave, ne-am bucurat că a fost așa. În privința vaccinării, fiecare om are opțiunea lui. FRF nu poate să oblige un jucător să se vaccineze sau nu”, a precizat directorul tehnic al FRF, Mihai Stoichiță.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:05

Nicolescu, laude la scenă deschisă pentru un jucător al lui Dinamo: “Ar fi fost cel mai bun”! Ce îi lipseşte

23:03

LIVE TEXTBayern – Real Madrid şi Arsenal – Sporting se joacă ACUM. Meci „nebun” la Munchen! 5 goluri în prima repriză

22:53

Fază controversată în Bayern – Real! Arda Guler a reuşit “dubla” dintr-o lovitură liberă ce nu trebuia dictată

22:48

Moment controversat înainte de Bayern – Real Madrid. Kylian Mbappe, extrem de deranjat

22:34

S-a scris istorie după ce Arda Guler a deschis scorul în 35 de secunde în Bayern – Real Madrid

22:14

FotoAtmosferă de senzaţie pe Allianz Arena la meciul “de foc” Bayern Munchen – Real Madrid! Imagini impresionante

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 3 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 4 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs 5 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 6 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor
Citește și