Sergio Ramos – ultimele 44 de zile. Ce vrea el, ce dă Realul

Cătălin Oprișan Publicat: 17 noiembrie 2020, 13:06

Comentarii
Sergio Ramos – ultimele 44 de zile. Ce vrea el, ce dă Realul

Florentino Perez și Sergio Ramos au o relație excelentă. Jucătorul vrea însă mai mulți ani de prelungire, Real Madrid oferă doar unul singur

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Vorbele-s deja făcute, cele două părți se pot înțelege mâine ori la mijlocul lui aprilie 2021, banii par a fi și ei ok, dar, cu toate acestea, nu se îngrămădesc să semneze prelungirea angajamentului. De ce oare?

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Așa au picat lucrurile: renegocierea contractului lui Sergio Ramos, unul dintre simbolurile celui mai galonat club din istoria Omenirii, coincide cu cea mai mare criză din fotbal de după al Doilea Război Mondial. Pandemia a lovit chiar și una dintre cele mai solide grupări din lume, iar madrilenii nu știu – cum de altfel nu știe nimeni – când se va termina totul.

Sergio Ramos are 660 de meciuri pentru Real și 100 de goluri marcate. Clubul îi oferă încă un sezon, până în 2022, când va aduna 36 de primăveri. Banii-s undeva pe la 12.000.000 de euro, atât cât câștigă și acum. Problema ar fi la durată: Florentino Perez e de acord cu 1+1, adică hai cu 2022 și după aceea mai vedem noi, SR4 vrea trei ani la semnătură.

O păsărică așezată pe pervazul unuia dintre geamurile casei sale, a ciripit că de undeva de la Paris, a sosit o ofertă mult mai interesantă: trei ani de contract, o primă de instalare bababă, dacă băiatul vine gratis și 20.000.000  euro salariu pe fiecare sezon. Poți refuza? ”Florentino Perez are o relație senzațională cu Sergio, ca de la tată la fiu. Vorbesc zilnic, dar jucătorul trebuie să înțeleagă că Real Madrid nu va intra, niciodată, într-o licitație cu nimeni”, au spus surse apropiate președintelui madrilen.

De la 900.000.000 euro la ”doar” 600.000.000

Sergio Ramos a înțeles situația economică prin care trece clubul: de la 900.000.000 de euro, încasările au coborât la ”doar” 600.000.000. Nu se mai vând bilete, nu se mai închiriază lojele VIP, nu se mai activează evenimente pe stadionul aflat în remodelare și unii dintre foștii sponsori au anunțat că ori pleacă, ori se mai umblă la ”dimensiunea” afacerii. În același timp, însă, oferta celor de la PSG e bună și dulce. ”Sergio vrea să continue, iar visul său e să joace pe noul <<Bernabeu>>. Dacă el lasă la bani, clubul trebuie să umble la anii de contract. E o negiociere ce pare extrem de simplă, dar, în realitate, e complicată”, spun prietenii jucătorului. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine se califică în sferturile de finală World Cup? Spania sau Portugalia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:11

Agenţiile americane au confiscat peste 600 de drone în apropierea stadioanelor Cupei Mondiale

22:59

LIVE VIDEOPortugalia – Spania 0-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Ibericii, cu ocaziile mai mari. Ronaldo a fost aproape de gol!

22:37

Lamine Yamal, record uluitor stabilit la Portugalia – Spania! De ce este unic în istoria „Furiei Roja”

22:13

EXCLUSIVReacţia lui Dan Alexa după decizia FIFA în cazul Balogun: “Un abuz! Astfel de lucruri nu au ce căuta în fotbal”

22:04

Adversarul lui Lionel Messi de la Cupa Mondială semnează cu CFR Cluj

21:42

VideoCe se întâmplă în Piaţa Antena World Cup înainte de duelul stelar Portugalia – Spania de la Mondial!

1 UPDATEFIFA, o nouă lovitură pentru Istvan Kovacs. Ce se întâmplă cu arbitrul la Campionatul Mondial 2 Oferta uriașă primită de Vozinha după Campionatul Mondial! Ce s-a întâmplat după ce l-a cucerit pe Messi 3 Surprinzător! Ce a făcut Carlo Ancelotti după ce Brazilia a fost eliminată de la Cupa Mondială 4 S-a decis! Transferul a fost anunţat de Mihai Stoica 5 Gigi Becali a confirmat transferul: “Era vorba de câteva sute de mii, am dat ok-ul” 6 “Nu mai suntem prieteni”. Darius Olaru, prima reacţie după ce noua lui echipă a umilit-o pe FCSB
Citește și