Spania își continuă seria fără înfrângere! Germania trece la limită de Ucraina. Meciurile serii în UEFA Nations League

Gal Dorin Publicat: 10 octombrie 2020, 20:56

profimediaimages

Jucătorii Spaniei după victoria cu Elveția

Spania și-a continuat seria fără înfrângere în grupă cu victoria 1-0 în fața Elveției. Ibericii au făcut foarte bine pressing-ul și au reușit să deschidă scorul încă din minutul 14 prin Oyarzabal.

Repriza a doua a adus un joc de posesie ”marcă-înregistrată” a spaniolilor care au ținut de minge și au încheiat meciul asigurându-și victoria fără foarte mari emoții.

Germania, emoții pe final împotriva Ucrainei

Trupa lui Joachim Low a început bine meciul cu Ucraina și a reușit să își asigure un avantaj de două goluri până în minutul 50 prin reușitele lui Ginter și Goretzka.

Totuși, elevii lui Andriy Shevchenko au reușit să reducă din diferență prin Malinovsky, după un penalty acordat de arbitru.

Kai Havertz a intrat și el pe final la Germania. Nemții au nevoie de o victorie cu Elveția pentru a sta liniștiti. De cealaltă parte, este prima oară când ucrainenii pierd trei meciuri la rând cu Shevchenko pe banca tehnică.

Alte rezultate ale serii în Nations League

Spania și Germania nu au fost singurele echipe care au jucat în această seară.

În Liga C, Luxemburg a trecut cu 2-0 de Cipru, în timp ce Muntenegru a avut același scor cu Azerbaijan.

În Liga D, Insulele Feroe au remizat cu Letonia scor 1-1, iar Liechtenstein pierdut în fața Gibraltarului cu 0-1. Andorra și Malta au făcut o remiză albă.

26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League
26
23:28
„E un mercenar” Ioan Andone a răbufnit după ce „câinii” au rămas pe loc de retrogradare! Verdictul pe care l-a dat despre Kopic!
26
23:20
UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
26
22:11
„V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
26
22:05
Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!