Închide meniul

OFICIAL | Marko Dugandzic a semnat cu Rapid: “Este cel mai mare club din istoria României!”. Ce contract a semnat croatul

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 iulie 2022, 14:18

Comentarii
OFICIAL | Marko Dugandzic a semnat cu Rapid: Este cel mai mare club din istoria României!. Ce contract a semnat croatul

Marko Dugandzic, noul jucător al Rapidului / FC Rapid

Marko Dugandzic a semnat, oficial, cu Rapid. Atacantul de 28 de ani, care are o cotă de piaţă de 500.000 de euro, a parafat o înţelegere valabilă pe două sezoane, care poate fi prelungită cu încă unul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj a cerut iniţial 400.000 de euro, dar va primi în schimbul lui aproximativ 175.000 de euro. Dugandzic va avea un salariu lunar de 10.000 de euro, de două ori mai puţin decât încasa la campioana României.

Marko Dugandzic a semnat cu Rapid

Rapid are un nou vârf, reușind să îl transfere pe atacantul croat Marko Dugandžić, de la campioana CFR Cluj.

În vârstă de 28 de ani, Dugandžić, jucător ce a jucat în prima etapă 73 de minute, chiar împotriva Rapidului, a semnat un contract pe doi ani, cu opțiune de prelungire pentru încă un sezon“, se anunţă pe site-ul oficial al clubului.

Dugandzic a oferit şi primele declaraţii din postura de jucător al Rapidului. A anunţat ce obiectiv are alături de grupara alb-vişinie.

Reclamă
Reclamă

Știu că Rapid este cel mai mare club din istoria României. Am auzit doar lucruri bune despre club. Am decis să vin pentru a avea mai multe oportunități să joc, să fac lucruri mărețe cu Rapid, să ajungem în play-off. Avem obiective bune pentru următorii 2-3 ani și sper că totul va merge bine”, a declarat atacantul croat pentru sursa citată anterior..

Şapte transferuri a realizat Rapid în această vară: Paul Iacob (Chindia), Florin Ștefan (CFR Cluj), Valentin Costache (CFR Cluj), Andrei Ciobanu (Farul Constanța), Codruț Sandu (CSA Steaua) și Damien Dussaut (liber).

Giuleștenii i-au găsit înlocuitor şi lui Rareş Ilie. Au pus la punct şi transferul lui Jayson Papeau, un mijlocaş ofensiv francez, în vârstă de 26 de ani, care ultima oară a evoluat în prima ligă din Polonia, la Warta Poznan.

Reclamă

Pentru Rapid urmează chiar derby-ul cu FCSB, care va fi duminică, de la ora 21:30 şi va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe as.ro. Giuleştenii au pierdut în prima etapă, scor 0-1, cu CFR Cluj. FCSB vine după remiza de pe Arena Naţională cu nou-promovata U Cluj, scor 1-1.

Gigi Becali are coșmaruri înaintea derby-ului Rapid – FCSB

Gigi Becali a recunoscut că se teme înaintea derby-ului Rapid – FCSB. Înfrângerea suferită de roș-albaștrii în fața lui Saburtalo în Conference League i-a distrus orice speranță.

Forma slabă arată de FCSB îl face pe Gigi Becali să se gândească la ce e mai rău înaintea derby-ului din Giulești cu Rapid, programat duminică.

Nu mai ştiu, nu mai am niciun fel de încredere cum aveam pe vremuri. Nu mai am! La orice meci mi-e teamă, nu mai am încredere deloc în echipă. Concluzia mea, nu avem valoare! E o chestiune de antrenament şi de pregătire fizică. Da, de multe lucruri. Aşa e!„, a spus Gigi Becali, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și