"Toni Petrea e foarte bun ca antrenor secund!" Motivul pentru care Gigi Becali continuă să se implice la FCSB

Gal Dorin Publicat: 12 octombrie 2020, 15:11

Comentarii
"Toni Petrea e foarte bun ca antrenor secund!" Motivul pentru care Gigi Becali continuă să se implice la FCSB

Gigi Becali

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a lansat un atac la adresa celor doi și nu îi acordă prea multă considerație lui Petrea, numindu-l tot ”secund”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Dragomir, nemilos asupra lui Toni Petrea: ”Ca antrenor secund, e foarte bun!

Dumitru Dragomir a dat de înțeles că motivul pentru care Gigi Becali continuă să se implice la echipă este că finanțatorul nu ar fi de acord ca altcineva să decidă ce se întâmplă cu banii săi.

”Ca antrenor secund, Toni Petrea este foarte bun, pentru că principalul este destul de neînțeles. Principalul de la FCSB este necontrolabil, nu ascultă de nimeni.

E pe banii lui, valoarea lui, personalitatea lui. Așa a înțeles capitalismul antrenorul principal de la FCSB. El face totul, e normal, sunt banii lui”, a declarat Dragomir.

Gigi Becali, ”centru de juniori la nivel mondial”

Totuși, actualul om de afaceri a văzut și partea bună a latifundiarului din Pipera, mai ales în ceea ce privește dezvoltarea viitorilor fotbaliști.

Reclamă
Reclamă

”Eu aș face o glumă, dar se supără… Nu e de criticat totuși, ăsta e capitalismul. Eu nu aș fi făcut la fel, dar e altceva.

Deocamdată, el nu e pe mare pierdere. A făcut un Centru de copii și juniori la nivel mondial, bagă bani în continuare. Trebuie să vezi și partea bună a lui, nu numai stricăciunile pe care și le face singur", a declarat Dumitru Dragomir la Look Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
3:18

Mbappe, replică fabuloasă după calificarea în optimile Mondialului. Ce a spus de meciul cu Paraguay

3:13

„Aveți o stea norocoasă care veghează?” Răspunsul cutremurător al lui Deschamps, după moartea mamei lui

3:04

Mexic – Ecuador, LIVE VIDEO, 04:00 (Antena 1 şi AntenaPLAY). Gazdele luptă pentru calificarea în optimi la Mondial. Echipele

2:46

Ce va face NASA dacă SUA câștigă Cupa Mondială? Anunțul a surprins pe toată lumea

2:44

Tottenham tocmai a făcut cel mai scump transfer din istoria sa: 98 de milioane pentru un jucător out de la Mondial

2:36

Mbappe – Dembele, duo de vis la Mondial. Borna uluitoare atinsă de jucătorii Franței în meciul cu Suedia

1 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 2 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 3 Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei 4 Harry Kane, lovitură uriaşă şi contract de 90 de milioane de euro. Atacantul Angliei e gata să semneze 5 “Ofertă scandaloasă!” Florentino Perez sparge banca pentru starul de la Cupa Mondială! Real Madrid, gata să doboare recordul 6 VIDEOOlanda 1-1 Maroc, 2-3 după penalty-uri. “Leii din Atlas” se califică în optimi după o serie dramatică de la 11m
Citește și