Închide meniul

"Trebuia să câştigăm prin atitudine!". Jucătorii lui FCSB, dezamăgiţi după remiza cu FC Argeş. Oaidă a "uitat" de ocaziile colegilor săi

Antena Sport Publicat: 26 ianuarie 2021, 19:14

Comentarii
"Trebuia să câştigăm prin atitudine!". Jucătorii lui FCSB, dezamăgiţi după remiza cu FC Argeş. Oaidă a "uitat" de ocaziile colegilor săi

Jucătorii lui FCSB au dat vina pe terenul prost pentru egalul cu FC Argeş

FCSB s-a încurcat cu FC Argeş, iar Răzvan Oaidă a "uitat" de ocaziile colegilor. Oaspeţii au avut 13 şuturi la poartă şi au nimerit bara de două ori, dar acesta a spus că echipa sa nu a putut să îşi creeze situaţii de a marca din cauza gazonului afectat de ninsoare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Oaidă: "Trebuia să câştigăm prin atitudine, dar nu s-a putut"

"A fost terenul cum a fost, o vreme destul de dificilă. Nu ne-am făcut jocul. Trebuia să câştigăm prin atitudine, dăruire, dar nu s-a putut, deşi ne-am dorit foarte mult.

Ne-a fost foarte greu să ne creăm ocazii. Nu puteai să faci posesiei, terenul foarte moale, foarte îngheţat. Este dificil să jucăm aşa (n.r. din trei în trei zile), dar toate echipele au acest program. Noi suntem bine pregătiţi, putem să facem faţă", a spus Răzvan Oaidă.

Jucătorii lui FCSB abia aşteaptă să revină pe Arena Naţională, unde o vor înfrunta pe Poli Iaşi, pe 30 ianuarie. În ultimele patru deplasări, roş-albaştrii au o singură victorie, iar pe stadionul din Capitală până şi terenul li se pare mai mare.

"Este foarte bine să jucăm pe Naţional Arena (n.r. meciul următor). Terenul arată foarte bine. E diferenţă mare,  mai ales în perioada asta. Acolo, sunt parcă şi spaţii mult mai mari în timpul meciului", a mai spus Răzvan Oaidă, la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:05
VIDEOLovitură pentru Denver Nuggets. Nikola Jokic s-a accidentat și a părăsit terenul șchiopătând
10:50
Motivul rupturii care s-a produs la Universitatea Craiova. Filipe Coelho, în prim-plan
10:24
EXCLUSIVDaniel Pancu, verdict surprinzător înainte de barajul României pentru Cupa Mondială
10:09
PSV Eindhoven, aproape să dea lovitura! 25 de milioane de euro venite de la un club de tradiție din Anglia
9:46
Starea lui Anthony Joshua poate fi mai îngrijorătoare decât pare. Ce riscă boxerul după accidentul cu 2 morți
9:35
Transferul carierei pentru Albion Rrahmani! Fostul atacant al Rapidului, dorit de un colos al Europei
1 Pensia uriaşă pe care o primește Nadia Comăneci de la statul român. Îi bate pe Ţiriac şi Ilie Năstase 2 FotoCe a făcut Anthony Joshua înainte de accidentul teribil în care a fost rănit, iar alte două persoane au murit! 3 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 4 VIDEO & FOTOPrimele imagini cu Anthony Joshua după accidentul în care a fost implicat. Starea boxerului 5 Pleacă de la Universitatea Craiova! “Bombă” la clubul din Bănie la final de 2025 6 Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1!
Citește și