Un fotbalist român din Liga 1, mai rapid decât Kylian Mbappe. Viteza uluitoare cu care a alergat

Antena Sport Publicat: 7 aprilie 2021, 9:07

Comentarii
Un fotbalist român din Liga 1, mai rapid decât Kylian Mbappe. Viteza uluitoare cu care a alergat

Kylian Mbappe, întrecut la viteză de fotbalistul Craiovei, Ştefan Vlădoiu

Potrivit raportului de la finalul derby-ului, Vlădoiu a sprintat la una dintre faze cu 36.69 km/h, scrie sport.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu această performanţă, fotbalistul Craiovei a depăşit nume importante din fotbal. Anul trecut, Kylian Mbappe a atins 36 km/h. În timp ce Alphonso Davies, fundaşul stânga de origine ghaneză al lui Bayern Munchen, a stabilit un record în Bundesliga. Jucătorul în vârstă de 20 de ani a alergat cu 36,51 km/h, în vara anului trecut.

Cine este Ştefan Vlădoiu

Ştefan Vlădoiu are 22 de ani şi a adunat până acum 45 de meciuri în tricoul Universităţii Craiova. El nu a marcat niciun gol, dar a oferit 5 pase decisive.

Crescut de olteni, Vlădoiu a fost împrumutat la Sportul Snagov şi la Dunărea Călăraşi. Vlădoiu a jucat două meciuri la naţionala de tineret.

El este cotat la 800.000 de euro de transfermarkt.de şi mai are contract până în vara lui 2023, potrivit aceleaşi surse.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 21 mart.

Sorana Cîrstea este în optimi la WTA Miami! Meci fantastic făcut de prima rachetă a României

23:57 21 mart.

“Care naţională?” Mihai Stoica, reacţie acidă după ce Ştefan Târnovanu nu a fost convocat de Mircea Lucescu la barajul cu Turcia

23:37 21 mart.

“Puteam să apăr şi eu azi!” Dani Coman, discurs dur după gafa lui Căbuz din FC Argeş – U Cluj 0-1: “Fotbalul se joacă în faţă”

23:11 21 mart.

Cristiano Bergodi nu se gândeşte la titlu, după FC Argeş – U Cluj 0-1: “Nu există”. Ce a zis despre gafa lui Căbuz

23:08 21 mart.

Bogdan Andone nu s-a prezentat la flash-interviu după Argeș – U Cluj 0-1. Tehnicianul a acuzat probleme medicale

22:46 21 mart.

Andrei Coubiș a rupt tăcerea după victoria cu FC Argeș! De ce a ales U Cluj și ce a făcut diferența la Mioveni

1 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 2 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 3 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 4 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 5 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 6 Mutările care ar readuce Dinamo în lupta pentru titlu. Cristi Borcea: “Din detalii se câștigă războaiele”
Citește și