Francezul a fost oprit de poliție și nu a avut o asigurare validă pentru mașina de senzație pe care o conducea. A fost dat jos, iar acel Lamborghini Aventador SVJ a fost confiscat.
Bolidul lui Benjamin Mendy riscă să fie distrus
Conform jurnaliștilor de la The Sun, Mendy este așteptat la secția de poliție din Macclesfield cu un rând de acte care să dovedească faptul că nu încalcă legislația în vigoare. În caz contrar, își poate lua adio de la mașina care are nevoie de trei secunde pentru a accelera la 100 km/h.
În mod normal, proprietarii bolizilor confiscate au două săptămâni la dispoziție pentru a își rezolva problemele. În caz contract, vehiculele sunt distruse sau scoase la licitație. Mendy a fost oprit de polițiști în urmă cu 20 de zile, deci duce o luptă contracronometru pentru a își recupera "bijuteria". Acest model de Lamborghini a fost produs în numai 900 de exemplare.
Benjamin Mendy are un salariu uriaș la echipa din Premier League. "Cetățenii" îi achită, anual, 5.1 milioane de euro. La această sumă se adaugă și bonusurile de performanță.
- Mașina a costat 500.000 de euro
- A fost confiscată de Poliție
- FCSB - Inter Club d’Escaldes e pe 9 iulie, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Universitatea Craiova speră la titlu în primul sezon după plecarea lui Mitriţă: “Calculele, simple şi logice”
- Anunţul specialiştilor înaintea debutului european al FCSB! Disputa cu Inter d’Escaldes, pe Antena 1
- Luis Enrique n-a vrut să audă de Mbappe înainte de meciul cu Real Madrid. Cum a prefaţat partida de la CMC
- Verdict despre noul transfer al celor de la Rapid! Ce spune Mihai Stoica despre Antoine Baroan: “Nivelul, foarte slab”
- FCSB – Inter Club d’Escaldes, LIVE VIDEO. Campioana României debutează în noul sezon de Liga Campionilor!