"Va face parte din viaţa noastră de zi cu zi!". Sergiu Buş a învins coronavirusul şi trage un semnal de alarmă

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 septembrie 2020, 13:49

Comentarii
"Va face parte din viaţa noastră de zi cu zi!". Sergiu Buş a învins coronavirusul şi trage un semnal de alarmă

Sergiu Buş a fost testat negativ

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Fotbalistul de 27 de ani le-a transmis un mesaj fanilor prin intermediul reţelelor sociale. Acesta este convins că e nevoie de mai multă atenţie în lupta cu virusul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sergiu Buş s-a vindecat de coronavirus

"După nouă zile grele, am învins acest virus. Din păcate, va face parte din viața noastră de zi cu zi și trebuie să înțelegem că, dacă ne protejăm pe noi înșine, îi protejăm și pe cei din jur", a postat Sergiu Buş pe Instagram.

În urma ultimei testări facute de roş-albaştri, Florin Tănase, Darius Olaru, Sergiu Buş, Ovidiu Popescu şi Andrei Miron au fost testaţi negativ. Aceştia vor face deplasarea pentru a juca în meciul cu Poli Iaşi. 

Zece coechipieri de-ai lor nu au avut aceeaşi şansă şi rămân în izolare. Nici Toni Petrea nu poate sta încă pe bancă, astfel că locul său este ocupat în continuare de Mihai Pintilii.

Lista jucătorilor de la FCSB infectaţi cu Covid-19

  • Andrei Vlad – portar
  • Iulian Cristea – fundaş
  • Ionuț Vînă – mijocaș
  • Andrei Pandele – mijlocaș
  • Alexandru Buziuc – atacant
  • Olimpiu Moruțan – mijlocaș
  • Marius Briceag – fundaș
  • Florinel Coman – mijlocaș
  • Vali Crețu – fundaș
  • Dennis Man – atacant
Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:24

Au rămas fără doi „samurai”! Absențe mari din lotul Japoniei pentru Campionatul Mondial

9:24

FotoUmiliţi în faţa propriilor fani la meciul în care au ridicat trofeul pentru primul titlu din istorie! Scor ireal

9:03

Zenga își pune cenușă în cap după ce l-a criticat pe Chivu! Ce spune după câștigarea eventului: „Voi fi sincer…”

8:45

Cu cine va juca în finală Coco Gauff, după ce a eliminat-o pe Sorana Cîrstea

8:45

E scandal între Kylian Mbappe şi Arbeloa: “Mi-a spus că sunt al patrulea atacant din lot”! Reacţia antrenorului

8:40

Edi Iordănescu dezvăluie tot! De ce a plecat de la națională și de ce n-a vrut să lupte cu Hagi: ”Lipsă de respect!”

1 VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român 2 “Vreau să subliniez asta”. Ce a spus preşedintele lui Inter despre Cristi Chivu, după eventul reuşit 3 Ce gafă a putut face Emil Boc, după ce U Cluj a fost învinsă dramatic de Univ. Craiova în finala Cupei României 4 Prima reacţie a lui Daniel Pancu după ce Neluţu Varga l-a făcut nesimţit! Ce a spus de Rapid: “Mă doresc mult” 5 Vestiarul Realului a ales: cine pleacă de la club după bătaia Valverde-Tchouameni! Surpriză uriașă 6 Cristi Chivu, prima reacție după ce a cucerit eventul cu Inter: „Câștigarea a două trofee nu este niciodată garantată”
Citește și