Închide meniul

VIDEO | Zlatan Ibrahimovic a făcut show la Sanremo! Starul lui AC Milan a cântat alături de Sinisa Mihajlovic. Imagini memorabile!

Antena Sport Publicat: 5 martie 2021, 8:57

Comentarii
VIDEO | Zlatan Ibrahimovic a făcut show la Sanremo! Starul lui AC Milan a cântat alături de Sinisa Mihajlovic. Imagini memorabile!

Zlatan Ibrahimovic a cântat pe scena Festivalului de la Sanremo

Ibrahimovic a avut un moment artistic. A cântat alături de antrenorul Bolognei, Sinisa Mihajlovic, piesa "Io Vagabondo".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Zlatan Ibrahimovic a dat recital la Festivalul Sanremo

Imaginile cu cei doi au devenit imediat virale pe internet. Aceşia i-au avut alături şi pe gazdele Amadeus şi Fiorello.

Zlatan Ibrahimovic a ajuns cu emoţii la Sanremo

Zlatan a fost la un pas să nu ajungă la timp din cauza traficului. Starul suedez a fost ajutat de un motociclist.

Reclamă
Reclamă

"Nu puteam rata festivalul meu. După trei ore petrecute în mașină, i-am spus șoferului că trebuie să cobor. Am oprit un motociclist care era în trecere și l-am rugat să mă ducă la Sanremo. Din fericire, era suporter al lui AC Milan.

Am mers 60 de kilometri pe motocicletă si când am ajuns, era foarte frig, mi-a spus: 'A fost prima dată când am mers pe autostradă'", a spus Ibrahimovic, potrivit Football Italia.

Atacantul de 39 de ani a urcat pe scenă în prima zi a Festivalului de la Sanremo, alături de prezentatorul Amadeus. Fotbalistul lui AC Milan a "ameninţat" că va pune capăt evenimentului, dacă nu sunt respectate regulile impuse de el.

Reclamă

"Buna seara Amadeus şi bună seara Italia! Este o onoare pentru mine sa fiu aici! Este, de asemenea, o onoare să mă aveţi pe mine aici. În mod normal, mă simt mare, puternic, dar aici mă simt mic. Dar întotdeauna mai mare şi mai puternic decât voi!

(…) La festivalul Zlatan sunt 22 de artişti, 11 contra 11, altfel nu e regulamentar. O să vând 4, Liverpool caută fundaşi. Îi trimitem acolo", a glumit Ibrahimovic pe scena de la Sanremo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:18
Momente de panică la Australian Open. Meciul lui Carlos Alcaraz, întrerupt după ce unei femei i s-a făcut rău
9:07
Kylian Mbappe, cu sânge rece! Paneka dedicată lui Brahim Diaz, iar Real Madrid e lider provizoriu în La Liga
8:46
“Cea mai bună echipă din campionat”. Vedeta lui FC Botoșani nu s-a ferit de cuvinte după eșecul cu Univ. Craiova
8:32
Universitatea Craiova a câştigat, dar oltenii nu îl menajează pe Marcel Bîrsan: “Totuşi este fotbal”
8:21
Prima reacție a lui Radu Drăgușin după ce a jucat 70 de secunde în Burnley – Tottenham: “Aceeași dedicare”
23:36 24 ian.
“Am discutat cu conducerea!” Ştefan Baiaram, anunţ despre oferta primită: “Cu siguranţă voi pleca”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Pensia umilitoare pe care o primeşte Mihai Neșu de la statul român. “Mi-e și rușine” 3 “Înţepat” de Mourinho, Cristi Chivu i-a dat replica celebrului antrenor portughez! 4 “Vei înjura FCSB?” Răspunsul dat de Olimpiu Moruţan a doua zi după ce a semnat cu Rapid 5 Control antidoping după Universitatea Craiova – FC Botoșani. Patru jucători vizați 6 Cartonaş roşu după Universitatea Craiova – FC Botoşani 2-0! Final de meci tenisonat pe Ion Oblemenco
Citește și