Închide meniul

Zlatan Ibrahimovic, atacat dur. "Un laş nenorocit, care se complace în tendinţele sale violente". Suedezul ar fi ucis un leu captiv

Antena Sport Publicat: 7 aprilie 2021, 10:09

Comentarii
Zlatan Ibrahimovic, atacat dur. "Un laş nenorocit, care se complace în tendinţele sale violente". Suedezul ar fi ucis un leu captiv

Zlatan Ibrahimovic, acuzat de laşitate pentru că ar fi ucis un leu captiv

PETA, un grupul care apără drepturile animalelor, l-a criticat pe Zlatan Ibrahimovic. "Lui Zlatan Ibrahimovic îi place să se numească un leu, feroce şi puternic. Cu toate acestea, îi place să omoare lei şi alte animale, arătând că este un laş nenorocit care se complace în tendinţele sale violente.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu este nevoie de îndemânare sau putere pentru a învârti şi împuşca un animal captiv care nu a avut niciodată şansa să scape, să se apere sau să supravieţuiască", se arată în mesajul citat de Daily Mail.

Zlatan Ibrahimovic atacat dur pentru că ar fi ucis un leu

Reacţiile au apărut după ce în presa din Suedia s-a scris că Zlatan a mers la vânătoare în Africa de Sud, în 2011, după ce a obţinut un permis de vânătoare. El ar fi împuşcat un leu aflat în captivitate. Apoi pielea şi capul animalului ar fi devenit trofee, pe care le-a adus la Malmo.

Zlatan are un tatuaj pe uriaş pe spate în care este reprezentat un leu. ”Un leu poate fi îmblânzit și dresat, dar Zlatan nu! Zlatan e un animal diferit!", spunea Ibrahimovic într-un interviu inedit acordat pentru UEFA.

Reclamă
Reclamă

Zlatan Ibrahimovic, la vânătoare în România

Acum cinci ani, Ibrahimovic a mers la vânătoare de urşi în România. S-a crezut că a fost chemat de fostul său coleg de la Juventus, Adi Mutu. Stăncioiu a dezminţit şi a povestit amuzat la AS.ro LIVE că vecinii au venit peste el şi Mutu, care se aflau atunci la Târgu Mureş, ca să-l scoată pe Ibrahimovic la o poză.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 21 nov.
Bogdan Andone, resemnat după eșecul cu Universitatea Craiova: „Este o pălărie prea mare pentru noi”
23:32 21 nov.
Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
23:19 21 nov.
Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
23:08 21 nov.
Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
22:58 21 nov.
Filipe Coelho, concluzii după debutul cu victorie la Universitatea Craiova: „Nu a fost ușor”
22:46 21 nov.
Ștefan Baiaram, mesaj ferm despre Filipe Coelho, după primul meci fără Mirel Rădoi la Craiova: „Nu poate schimba tot”
1 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Naționala României se va duela cu Slovacia sau Kosovo în martie, chiar dacă pierde cu Turcia 6 Imagini emoţioante cu Gigi Becali, în biserică. Ieri s-a operat, astăzi a plâns la slujbă
Citește și