Închide meniul
Video

Jurnal AntenaSport | Ce a făcut Gică Craioveanu în România, după 40 de ani: “Ceva senzaţional”

Publicat: 23 aprilie 2025, 20:47

Comentarii

Hagi nu face nicio petrecere de ziua lui de nume. Şi nici cadouri nu vrea! “Nu-mi plac cadourile”, spune Hagi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cumnaţii Hagi şi Popescu îşi serbează ziua de nume. Pe amândoi îi cheamă Gheorghe. O finală de Cupă e cadoul pe care vor să-l ofere fotbaliştii Farului celor doi lideri ai Generaţiei de Aur.

Nu există niciun cadou, ce cadou, n-are legătură ce jucăm noi, fotbal, cu cadourile, mai ales că mie nici nu-mi plac cadourile”, a spus Gică Hagi la conferinţa de presă.

De Sfântu Gheorghe, Becali s-a rugat să câştige lupta cu “balaurii” din liga întâi şi să ia titlul.

Mie îmi trebuie Champions League. Europa League pot să o joc oricând, care e treaba, din Champions”, a spus Becali.

Reclamă
Reclamă

Craioveanu a venit în ţară de Paşte şi petrece de ziua de nume tot în România.

Am fost pe la Satu Mare, nu mai fusesem de 40 de ani. Eu nu mai mâncasem miel de la 4 ani. Am mâncat acum și a fost ceva senzațional”, a spus Gică Craioveanu pentru AntenaSport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:19
„Poate unii cred că vorbesc să mă aflu în treabă, dar…”. Victor Pițurcă, verdict înaintea barajului cu Turcia
16:52
EXCLUSIVAdrian Mutu, gest uriaș pentru copii de Crăciun: „Am jucat la cel mai înalt nivel, să se inspire din asta”
16:20
Titularul FCSB-ului și-a pus marea dorință de Crăciun: „Asta să ne pună Moșul sub brad”
16:09
EXCLUSIV„Cel mai bun pas pentru el”. Gică Craioveanu știe ce echipă i se potrivește lui Andrei Rațiu
15:42
“Cadou” de 1,5 milioane de euro chiar în ziua de Crăciun! Anunțul făcut de CFR Cluj
15:29
EXCLUSIVZeljko Kopic și-a setat obiectivul pentru 2026! Mesaj pentru fanii lui Dinamo: “Ne-am setat obiective mărețe”
1 EXCLUSIVJucătorul de naţională care i-a spus “da” lui Gigi Becali! FCSB pregăteşte super-transferul iernii în Liga 1 2 Jucătorul de la FCSB pe care Leo Grozavu l-ar transfera la Botoșani, pentru a cuceri un titlu istoric cu moldovenii: „Admirabil” 3 Mihai Stoica a anunțat o revenire importantă la FCSB: “Din primul minut” 4 Mihai Stoica, toate detaliile despre primul transfer al iernii de la FCSB: „A arătat foarte bine” 5 “E Rapid o variantă?” Nicolae Stanciu, anunț despre viitorul său: “E plăcut să auzi” 6 Achiziție spectaculoasă pentru o echipă din Liga 3 chiar în Ajunul Crăciunului: “Un club serios înseamnă și condiții”
Citește și