Tenis

Site-ul antenasport.ro îţi oferă ştiri de ultimă oră din tenisul mondial. Aici poţi afla ultimele detalii despre Simona Halep şi restul marilor campioni

Serena Williams, la finalul meciului cu Naomi Osaka
Australian Open • pe 18.02.2021 la 13:12

De ce ar fi plâns Serena Williams la conferinţa de presă de la Australian Open. "Este fără doar și poate cea mai mare înfrângere"

• Serena Williams a fost învinsă în semifinalele de la Australian Open
  • Williams a plâns la conferinţa de presă de după meci
Serena Williams, la Australian Open 2021
Australian Open • pe 18.02.2021 la 08:50

Se retrage Serena Williams? Veterana a plecat din timpul conferinţei după ce a început să plângă. Gestul emoţionant făcut la finalul meciului cu Osaka

• Serena Williams, învinsă de Naomi Osaka în semifinale la Australian Open 2021
  • Williams rămâne cu 23 de turnee de Grand Slam câştigate
Naomi Osaka s-a calificat în finala de la Australian Open
WTA • pe 18.02.2021 la 08:35

Australian Open 2021 | Naomi Osaka - Serena Williams 6-3, 6-4. Nipona a dat de pământ cu Serena şi a răzbunat-o pe Simona Halep. Se luptă cu Jennifer Brady în finală

• Naomi Osaka - Jennifer Brady, finala de la Australian Open 2021
  • Naomi Osaka - Serena Williams 6-3, 6-4
Simona Halep s-a oprit în sferturile de finală de la Australian Open 2021
WTA • pe 17.02.2021 la 19:29

Simona Halep a început anul cu o sumă uriaşă în conturi! Câţi bani a câştigat la Australian Open 2021. O poate depăşi pe Maria Sharapova

• Simona Halep s-a oprit în sferturi la Australian Open 2021
  • Serena Williams - Simona Halep 6-3, 6-3
Mihaela Buzărnescu a început să plângă din cauza adversarei sale: "E o mizerie ce faci"
WTA • pe 17.02.2021 la 19:18

• Momente incredibile pentru Mihaela Buzărnescu
  • Sportiva din România a început să plângă
Rafael Nadal, în timpul meciului cu Stefanos Tsitsipas
Australian Open • pe 17.02.2021 la 15:23

News Alert | Rafael Nadal, OUT de la Australian Open 2021! Revenire incredibilă a lui Tsitsipas, de la 0-2. "Am rămas fără cuvinte. Am zburat ca o pasăre"

• Rafael Nadal - Stefanos Tsitsipas 6-3, 6-2, 6-7, 4-6, 5-7
  • Nadal, eliminat în sferturi la Australian Open
Mohamed Salah, Liverpool
Tenis • pe 17.02.2021 la 14:48

Legătura dintre Mohamed Salah şi una dintre marile surprize de la Australian Open. Mesajul de mulţumire primit de starul lui Liverpool

• Implicarea lui Mohamed Salah la Australian Open
  • Mesajul de mulţumire primit de acesta
Irina Begu
Tenis • pe 17.02.2021 la 13:51

Irina Begu, învinsă dramatic de Bianca Andreescu! Meci maraton, decis la tie-break în setul decisiv. Câţi bani va lua pentru sfertul de finală de la Melbourne

• Irina Begu, învinsă în sferturile de finală
  • Meciul cu Bianca Andreescu a durat 2 ore şi 25 de minute
Simona Halep şi Serena Williams, la finalul meciului de la Australian Open 2021
Australian Open • pe 17.02.2021 la 09:32

Simona Halep, mesaj superb pentru Serena Williams, după eliminarea de la Australian Open. "Câştigi sau pierzi, mereu este o experienţă grozavă să împarţi terenul cu ea"

• Simona Halep - Serena Williams 3-6, 3-6
  • Halep, eliminată în sferturile de finală de la Australian Open
Ashleigh Barty, în timpul meciului cu Karolina Muchova, de la Australian Open
Australian Open • pe 17.02.2021 la 09:14

Liderul WTA, Ashleigh Barty, OUT de la Australian Open 2021. Semifinala pe care nimeni nu a pariat

• Ashleigh Barty - Karolina Muchova 6-1, 3-6, 2-6
  • Naomi Osaka - Serena Williams, finala din semifinalele de la Australian Open
Simona Halep
Tenis • pe 17.02.2021 la 08:55

Decizia luată de Simona Halep pentru 2021! "Corect, nu vom conta pe Simona". Obiectivele campioanei noastre

• Simona Halep va participa la Jocurile Olimpice
  • Schimbare în programul Simonei Halep
Australian Open 2021 | Karațev. S-a culcat pe locul 114, s-a trezit semifinalist! De la Alex Rădulescu nu s-a mai văzut așa ceva!
Australian Open • pe 16.02.2021 la 21:36

• Născut în Rusia, a copilărit în Israel
  • Pentru că a ajuns în ”sferturi, a primit 404.250 dolari
Simona Halep şi Serena Williams
WTA • pe 16.02.2021 la 20:33

Australian Open 2021 | "Aici cred că s-a pierdut meciul!". Ilie Năstase a explicat care a fost momentul cheie al disputei dintre Simona Halep şi Serena Williams EXCLUSIV

• Ce a spus Ilie Năstase despre meciul din sferturile de la Australian Open 2021
Aplcatia minune
Tenis • pe 16.02.2021 la 20:08

Ion Ţiriac
    Tenis • pe 16.02.2021 la 18:59

Fiul lui Ion Ţiriac nu l-a iertat pe soţul Serenei Williams. "Ar fi o ruşine să aduceţi o imagine greşită". Ce mesaj i-a transmis lui Alexis Ohanian

• Ţiriac Junior a intervenit în scandalul momentului
    • Ce reacţie a avut fiul miliardarului
    EXCLUSIV | Reacţia lui Ilie Năstase, după derapajul soţului Serenei Williams la adresa lui Ţiriac: "Aţi văzut ce s-a întâmplat cu Colţescu?"
    Australian Open • pe 16.02.2021 la 15:32

• Ilie Năstase, replică pentru soţul Serenei Williams
    halep-ao
    Australian Open • pe 16.02.2021 la 13:00

Australian Open 2021 | ”Nu prea am deranjat-o cu nimic!” Simona Halep, explicații după înfrângerea cu Serena Williams de la AO

• Simona Halep - Serena Williams 3-6,3-6
    • Halep a fost eliminată în sferturi la AO
    Australian Open 2021 | Ion Ţiriac, făcut praf de soţul Serenei Williams, după meciul cu Simona Halep: "Bine că nu îl ascultă nimeni pe rasistul ăla sexist!"
    Australian Open • pe 16.02.2021 la 12:36

• Soţul Serenei Williams, atac dur la Ion Ţiriac
    • Serena Williams a învins-o pe Simona Halep
    Australian Open 2021 | Momentul care a decis meciul Simona Halep - Serena Williams 3-6, 3-6: "Simţea finalul aproape!"
    Australian Open • pe 16.02.2021 la 12:18

• Analiza lui Mats Wilander
    Simona Halep - Serena Williams LIVE TEXT
    Australian Open • pe 16.02.2021 la 12:00

Australian Open 2021 | Simona Halep - Serena Williams 3-6, 3-6. Simona Halep a ratat calificarea în semifinale. Serena, prea puternică pentru româncă

• Simona Halep - Serena Williams a fost live text pe AS.ro
    Australian Open 2021 | Prima reacţie a Serenei Williams, după victoria fantastică cu Simona Halep: "Am fost nevoită să fac asta!"
    Australian Open • pe 16.02.2021 la 11:48

• Serena Williams s-a calificat în semifinale
    Australian Open 2021 | "Nu îmi place să joc împotriva ei!" Osaka vrea să o evite pe Simona Halep în semifinale: "Este cu adevărat dificilă!"
    Australian Open • pe 16.02.2021 la 09:11

• Simona Halep - Serena Williams va fi live text pe AS.ro
    • Naomi Osaka s-a calificat deja în semifinale
    Australian Open 2021 | Naomi Osaka s-a calificat în semifinale şi va juca cu învingătoarea dintre Simona Halep şi Serena Williams
    Australian Open • pe 16.02.2021 la 08:09

• Naomi Osaka s-a calificat în semifinale la Australian Open 2021
    • Simona Halep sau Serena Williams va juca cu japoneză în semifinale
    Serena Williams, în timpul meciului cu Aryna Sabalenka
    Australian Open • pe 15.02.2021 la 15:24

Simona Halep - Serena Williams | Serena e în formă fizică perfectă! "E atât de bine doar să joc, să alerg şi să nu simt durerea"

• Simona Halep - Serena Williams, în sferturile de finală de la Australian Open
    • Halep - Williams 2-9, la capitolul meciuri directe
    Serena Williams, alături de Patrick Mouratoglou
    Tenis • pe 15.02.2021 la 13:23

Simona Halep - Serena Williams | Patrick Mouratoglou a dezvăluit obiectivul Serenei. Ce spune despre finala istorică de la Wimbledon

• Serena Williams a câştigat 23 de turnee de Grand Slam
    • După revenirea în circuit, Serena a pierdut 4 finale majore
    Ashleigh Barty, ultima jucătoare calificată în sferturi, la Australian Open 2021
    Australian Open • pe 15.02.2021 la 12:40

Australian Open 2021 | Ashleigh Barty, calificare fără emoţii! Ştim tabloul complet al sferturilor de finală. Halep - Williams e meciul vedetă

• Ştim toate meciurile din sferturile de finală de la AO
    Ion Ţiriac, Simona Halep
    Tenis • pe 15.02.2021 la 12:12

Simona Halep - Serena Williams | CTP îl atacă dur pe Ion Ţiriac: "A sărit din fundul grădinii!". Miliardarul, acuzat de inutilitate şi răutate

• Simona Halep şi Serena Williams, al 12-lea meci direct
    • Ele luptă pentru un loc în semifinale la AO 2021
    Australian Open • pe 15.02.2021 la 09:42

Simona Halep - Serena Williams | Ce o aşteaptă pe Simona! Punctul cu care Serena şi-a uimit antrenorul. "Nu am mai văzut aşa ceva niciodată"

• Simona Halep - Serena Williams, cel mai tare meci din sferturile de finală de la Australian Open
    • Halep - Williams 2-9, la capitolul meciurilor directe
    Rafael Nadal, Australian Open 2021
    ATP • pe 15.02.2021 la 09:16

Australian Open 2021 | Rafael Nadal, performanţă uriaşă! Va juca pentru a 13-a oară în sferturi la Melbourne. Surpriză mare pe tabloul feminin

• Nadal l-a învins în trei seturi pe Fognini
    • Cu cine va juca spaniolul în sferturi
    Simona Halep - Serena Williams
    Australian Open • pe 15.02.2021 la 09:09

Simona Halep - Serena Williams | Bookmakerii şi-au ales favorita înainte de super-meciul de la Australian Open

• Simona Halep - Serena Williams 2-9, la capitolul meciuri directe
    • Halep s-a impus la Wimbledon, în ultima partidă dintre cele două
    Simona Halep, Serena Williams
    WTA • pe 15.02.2021 la 08:07

Australian Open 2021 | La ce oră va începe meciul dintre Simona Halep şi Serena Williams. Miza uriaşă a sfertului de finală de la Melbourne

• Simona Halep, a cincea prezenţă în sferturi la AO
    • Ea va juca mâine cu Serena Williams
    Australian Open • pe 14.02.2021 la 23:40

Australian Open 2021 | Australienii, nerăbdători înaintea meciului şoc dintre Simona Halep și Serena Williams! Ce au postat oficialii de la Melbourne

• Simona Halep- Serena Williams, în sferturi la Australian Open 2021
    • Postarea spectaculoasă a australienilor
    Darren Cahill şi Simona Halep
    WTA • pe 14.02.2021 la 19:43

Darren Cahill o avertizează pe Simona Halep. "Nu am mai văzut-o de mult aşa pe Serena Williams". Ce cotă are românca la câştigarea Australian Open 2021

• Simona Halep, în sferturi la AO 2021
    • Ea o va întâlni marţi pe Serena Williams
    Simona Halep, Australian Open 2021
    Tenis • pe 14.02.2021 la 15:25

Australian Open 2021 | Dezvăluirea Simonei Halep. Momentul care a schimbat soarta meciului cu Iga Swiatek. "M-am aşezat pe bancă şi mi-am spus asta"

• Simona Halep - Iga Swiatek 3-6, 6-1, 6-4
    • Românca, în sferturi la AO 2021
    Simona Halep, Iga Swiatek, Australian Open 2021
    Australian Open • pe 14.02.2021 la 15:00

Mesajul uimitor pe care Iga Swiatek l-a avut pentru Simona Halep! "Am foarte mult respect pentru ea. Asta e diferența între campioni și jucătorii cu mai puțină experiență"

• Halep o întâlneşte pe Serena Williams, în sferturile de finală de la Australian Open
    Simona Halep, Serena Williams, Wimbledon
    Australian Open • pe 14.02.2021 la 13:35

Simona Halep, cuvinte uriașe despre Serena Williams, înainte de sferturile de la Australian Open: "Este cea mai bună, o legendă"

• Halep e condusă de Williams cu 9-2 la capitolul "directe"
    Tenis • pe 14.02.2021 la 13:03

Australian Open 2021 | Câţi bani a câştigat Simona Halep după ce a învins-o pe Iga Swiatek. Suma uriaşă adunată în întreaga carieră

• Simona Halep a învins-o pe Iga Swiatek
    • Ea s-a calificat în sferturile de finală la AO
    Australian Open • pe 14.02.2021 la 12:46

Simona Halep, performanță spectaculoasă după calificarea în sferturile de la Australian Open. Victoria cu numărul 100 de la turneele de Grand Slam

• Simona Halep are 28 de victorii la Australian Open
    Tenis • pe 14.02.2021 la 12:27

Australian Open 2021 | Prima reacţie a Simonei Halep după victoria cu Iga Swiatek: "Fără ciocolată acum!". Care a fost secretul, după dezastrul de anul trecut

• Simona Halep va juca în sferturile de finală la AO
    • Ea o va întâlni pe Serena Williams
    Australian Open • pe 14.02.2021 la 12:26

Reacția fabuloasă a australienilor după victoria uriașă a Simonei Halep din meciul cu Iga Swiatek, de la Australian Open

• Simona Halep a revenit senzaţional în meciul cu Iga Swiatek
    • Halep o va întâlni în sferturile de la Australian Open pe Serena Williams
    Serena Williams, Australian Open 2021
    WTA • pe 14.02.2021 la 12:05

Simona Halep - Serena Williams, în sferturile de la Australian Open! Ce spune Serena înaintea super-meciului

• Serena Williams a învins-o pe Aryna Sabalenka
    • Ea va juca pentru a 14-a oară în sferturi la AO
    Simona Halep are o revanşă de luat cu Iga Swiatek
    Australian Open • pe 14.02.2021 la 11:40

Simona Halep - Iga Swiatek 3-6, 6-1, 6-4. Victorie uriaşă! Românca şi-a luat revanşa şi s-a calificat în sferturile de finală de la Australian Open 2021

• Halep o va întâlni pe Serena Williams în sferturile de finală de la AO
    Australian Open 2021 | Simona Halep, gata să evite un nou dezastru cu Iga Swiatek: "Dacă fac asta, am o şansă!" Traseu infernal pentru Simo
    Australian Open • pe 14.02.2021 la 09:50

• Simona Halep - Iga Swiatek, live text pe AS.ro, duminică, de la 10:00
    • Cum o poate învinge Simona Halep pe Swiatek
    WTA • pe 14.02.2021 la 08:03

Australian Open 2021 | Serena Williams o așteaptă pe Simona Halep în sferturile de finală. Victoria dramatică a americancei şi declaraţia inedită de Valentine's Day

• Serena Williams are 39 de ani
    • Ea a cucerit 23 de titluri de Grand Slam
    Momente uluitoare la Australian Open! Medvedev şi-a făcut antrenorul să plece din tribună în timpul meciului cu Krajinovic
    Australian Open • pe 13.02.2021 la 09:38

• Daniil Medvedev este unul dintre favoriţii de la Australian Open
    • Motivul pentru care antrenorul său a plecat în timpul meciului
    Australian Open 2021 | La ce oră se joacă Simona Halep - Iga Swiatek, în optimile de finală de la Melbourne. Meciul va fi LIVE TEXT pe AS.ro
    Australian Open • pe 13.02.2021 la 08:18

• Simona Halep - Iga Swiatek, în optimile de finală de la Australian Open
    • Meciul va fi LIVE TEXT pe AS.ro
    Simona Halep, Iga Swiatek
    Tenis • pe 12.02.2021 la 18:58

Australian Open 2021 | Complimentul uriaş primit de Simona Halep de la Iga Swiatek. "De data asta, cred că va fi diferit"

• Simona Halep o va înfrunta Iga Swiatek
    • Ele vor juca în optimile de la Australian Open
    Ion Ţiriac
    Tenis • pe 12.02.2021 la 16:45

Ion Ţiriac îşi va da demisia din funcţia de preşedinte al Federaţiei Române de Tenis. Motivul deciziei şi cine îi va lua locul

• Ion Ţiriac are 81 de ani
    • El a câştigat alegerile FRT în iunie 2019
    Simona Halep, în cadrul unei conferinţe de presă
    Australian Open • pe 12.02.2021 la 15:44

Simona Halep Australian Open | Întrebarea care a făcut-o pe Simona să râdă la conferinţa de presă. "Dragostea înseamnă totul în viaţa mea"

• Simona Halep va evolua de Sfăntul Valentin împotriva lui Iga Swiatek
    • Este a treia întâlnire directă dintre cele două
    Fani Australian Open
    Australian Open • pe 12.02.2021 la 14:43

Australian Open 2021 | Momente incredibile! Fanii au fost evacuaţi din tribune, în timpul meciului Djokovic - Fritz, la 11:30 noaptea, cu 30 de minute înainte de lockdown