Darren Cahill a făcut marele anunţ: Simona Halep va participa la Australian Open 2021

Antena Sport Publicat: 3 decembrie 2020, 12:19

Comentarii
Darren Cahill a făcut marele anunţ: Simona Halep va participa la Australian Open 2021

Simona Halep şi Darren Cahill vor fi la Australian Open 2021

"Cu siguranţă Simona Halep va veni la Melbourne, la Australian Open", a fost anunţul pe care chiar Darren Cahill l-a făcut pentru Fox News. Ea este prima jucătoare de Top 10 care şi-a anunţat prezenţa la competiţia în care a jucat finala, în 2018. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ce o aşteaptă pe Simona Halep la Australian Open 2021

Australian Open va începe cu 20 de zile mai târziu decât data anunţată oficial (18 ianuarie) şi se va disputa în perioada 8-21 februarie. Simona va trebui să ajungă la Antipozi, între 15 şi 17 ianuarie. 

În această perioadă, nimeni nu poate sta mai mult de cinci ore în afara camerei de hotel. În acest timp, jucătorii se vor antrena sau vor merge la sala de forţă. Forţe de poliţie se vor afla în urma acestora, la fiecare pas. Totul se va întâmpla în Melbourne Park.

Fiecare jucător va putea fi însoţit de încă o persoană şi vor exista grupuri de câte doi jucători (4 oameni) şi ei se vor putea antrena numai între ei, în perioada carantinei. Dacă vreunul dintre cei patru va fi testat pozitiv pentru noul coronavirus, toţi vor rămâne în camerele lor timp de 14 zile după test.

Teste vor avea loc pentru toţi în zilele 1, 3, 7, 10 şi 14 ale carantinei lor.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep a câştigat în carieră două turnee de Grand Slam, la Roland Garros şi Wimbledon. În 2018, ea a fost aproape de victorie şi la Australian Open, dar a fost învinsă într-o finală dramatică de Caroline Wozniacki.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05

Ionuț Radu, gafă uriașă în Celta Vigo – Olympique Lyon. Portarul român a comis-o în minutul 88

0:00

Celje – AEK Atena 0-4. Răzvan Marin, 2 pase de gol. Andrei Raţiu, e şi el cu un pas în sferturile Conference League

23:57 12 mart.

Răzvan Marin, în formă maximă înainte de Turcia – România! 2 pase de gol în Conference League

23:54 12 mart.

Celta Vigo – Olympique Lyon 1-1. Ionuț Radu și-a “îngropat” echipa în minutul 88

23:27 12 mart.

Donald Trump, anunţ despre participarea Iranului la World Cup 2026: “Nu cred că este potrivit”

23:16 12 mart.

EXCLUSIVVestea excelentă primită de Mircea Lucescu din Belgia. Verdictul dat de fapt de medici

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 3 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu” 4 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 5 Foto“Cea mai frumoasă fată din lume”, gata de nuntă. S-a logodit cu un bărbat celebru 6 Mircea Lucescu a luat o decizie importantă! Cine va fi rezerva lui Nicușor Bancu la barajul României cu Turcia
Citește și