Irina Baianț Instagram
Irina Baianț a dezvăluit cum a luat primul contact cu tenisul
Irina Baianț a povestit la AS.ro LIVE cum a luat primul contact cu “sportul alb”. Deși a jucat tenis cu plăcere 9 ani, superba soprană a luat o altă decizie în carieră. Acum, Irina cântă pe marile scene ale lumii.
“Nu am fost vreodată delicată sau finuță. Am făcut tenis 9 ani. Tata nu putea să stea acasă cu mine toată ziua. Vecina mergea la tenis și bunicul ei a întrebat într-o zi dacă vin și eu. La început stăteam și mă uitam la ea. Mă fascina ce se întâmpla. Antrenorul, nea’ Adi, a spus să îmi dea o minge. Din prima am început să dau corect. M-a pus să dau două ture de teren.
I-am spus că mi-ar plăcea să fac și eu tenis. Am avut nevoie tot timpul de lucruri care să mă scoată din zona de confort. Mama și-a pus mâna în cap pentru că știa că e o cheltuială în plus. Inițial împărțeam orele cu prietena mea. Făceam și muzică atunci, la pian. Profesoara de pian nu știa ce fac eu”, a declarat Irina Baianț, în exclusivitate, la AS.ro LIVE.
Irina Bianț regretă că a renunțat la tenis
Chiar dacă au trecut mulți ani de când a renunțat la tenis, Irina Baianț regretă că a renunțat. Totuși, în prezent, superba soprană are zile când încă joacă sportul copilăriei.
“Și acum îmi pare rău uneori. Am mai încercat. De vreo 2 ani nu am mai fost pe teren. Am mers mai departe cu pianul pentru că mi-am dat seama că nu o să pot să îmi iert niciodată treaba asta. Aș fi plâns”, a mai spus superba soprană.
- Irina Baianț, de la tenis la concerte pe marile scene ale lumii
- Superba soprană a dezvăluit cum a luat primul contact cu “sportul alb”
- Cursa Marelui Premiu de la Abu Dhabi e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY, duminică de la 15:00
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Sorana Cîrstea a anunțat când se va retrage din tenis: „Va fi ultimul an. Nu e ușor să spui adio”
- O jucătoare de top din Rusia îşi schimbă naţionalitatea! Ţara occidentală pe care o va reprezenta
- Andy Murray, dezvăluiri despre colaborarea cu Novak Djokovic: “La ora 23:00, mă uitam la videoclipuri cu meciurile lui”
- Nicola Pietrangeli a murit la 92 de ani
- Jaqueline Cristian pregăteşte o colaborare spectaculoasă: “Va ajunge în Top 20 în 2026”





























